30 Nisan Dünya Caz Günü'nde tek akşam 5 konser

30 Nisan Dünya Caz Günü'nde tek akşam 5 konser

 

Garanti BBVA, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nü tek akşamda beş konserle kutluyor

 

 

Garanti BBVA, UNESCO tarafından 2012’de ilan edilen 30 Nisan Uluslararası Caz Günü heyecanını 5 özel konserle paylaşıyor.

 

30 Nisan Salı akşamı İstanbul’daki 5 farklı mekanda gerçekleştrilecek performanslarla müzikseverler Dünya Caz Günü’nü doyasıya yaşayacak.

 

Blind’da Portico Quartet, Bova’da "Üç: Çağrı Sertel, Alp Ersönmez, Volkan Öktem", Salon İKSV’de Cherise, Nardis Jazz Club’da Dilek Sert Erdoğan “Tribute to Aretha Franklin” ve Zorlu PSM %100 Studio’da Yazz Ahmed müzikseverlerle buluşuyor.

 

 

Portico Quartet

 

 

İngiliz kökenli enstrümantal grup Portico Quartet modern vurmalı çalgı olan hang kullanmasıyla tanınıyor. “Knee-Deep in the North Sea” isimli albümleriyle 2008’de Mercury Ödülü’ne aday gösterilen grup caz, ambient ve elektronik müzik tarzlarıyla İngiltere caz listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Portico Quartet, Garanti BBVA Uluslararası Caz Günü konserleri kapsamında Blind sahnesinde olacak.

 

 

Üç: Çağrı Sertel, Alp Ersönmez, Volkan Öktem

 

 

Alp Ersönmez ve Çağrı Sertel’in elektronik altyapılarla seslendirdikleri bestelerden oluşan projeleri İKİ, Volkan Öktem’in katılımıyla “ÜÇ” adını alarak yoluna devam ediyor. Üçlü, elektronik altyapılar üzerine kurulmuş enerjik setlerini dinleyicisiyle buluşuyor. Üç: Çağrı Sertel, Alp Ersönmez, Volkan Öktem 30 Nisan’da Bova’da olacak.

 

 

Cherise

 

 

Cherise, iki yıl önce çıkardığı Remedy albümüyle söz yazarlığı ve vokaldeki başarısıyla tanınıyor. Steam Down, Rueban James, Omar ve Nubiyan Twist gibi müzisyenlerle birlikte çalıştı. 2022'de Michael Kiwanuka’nın L'Olympia (Paris) ve Colisée de Roubaix (Lille) konserlerinin ve Jamie Callum’un Avrupa’daki ilkbahar-yaz turnesinin açılışlarını yaptı. 2023’te Cherise, Calling albümünü çıkardı. Cross the Tracks Festivali’nde ana sahnede performans sergiledi ve Love Supreme (İngiltere) ve Elbjazz Festivali’nde (Hamburg) başarılı performanslara imza attı.Cherise, 30 Nisan’da Salon İKSV’de sahne alacak.

 

 

Dilek Sert Erdoğan "Tribute to Aretha Franklin”

 

 

Türkiye’nin en güçlü R'n'B ve Soul şarkıcılarından Dilek Sert Erdoğan, 2002’de “Sing Your Song” adlı müzik yarışmasında “En İyi Kadın Şarkıcı” ödülünü aldıktan sonra müziğe profesyonel giriş yaptı. 2006’da Amerika’da düzenlenen “International Songwriting Competition” yarışmasında kendine ait dört parçayla 14 bin aday arasından ilk 25 arasına girmeyi başardı. Dilek Sert Erdoğan, söz ve müziklerini yazdığı ve dokuz İngilizce parçadan oluşan, Türkiye’nin ilk soul albümü Moments’ı 2013 yılında çıkardı. Yurt içinde ve dışında konserlerine devam eden Erdoğan, 30 Nisanda Nardis Jazz Club’ta sahne alacak.

 

 

Yazz Ahmed

 

 

Bahreyn asıllı İngiliz caz trompetçisi Yazz Ahmed müziğinde Arap ve Batı esintileri kullanıyor. Radiohead, Lee Scratch Perry ve Transglobal Underground gibi gruplarla çalışan Ahmed, “Finding My Way Home”un ardından “La Saboteuse” ve “Polyhymnia” albümlerini çıkardı. Ahmed, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü Zorlu PSM %100 Studio’dan seslenecek.

 

Cazkolik.com / 29 Mart 2024, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.