55 Bar 1919’dan beri New York’da!

55 Bar 1919’dan beri New York’da!

55 Bar kendini anlatırken ’içki yasağı döneminin benzersiz müziğiyle haftanın her gecesi, herkesin buluştuğu bir yer’ olarak tanımlaması şaşılacak bir şey değil, zira orası cazın tarihinin üretildiği yerlerden biri.

55 Bar Şubat ayında performansını düşürmüyor.

5 Şubat’ta Steve Cardenas Birthday Quartet var. Steve Cardenas gitar, Chris Cheek tenor, Ben Allison bas ve Matt Wilson’ın davul çaldığı ekip Steve’in doğumgününde bir araya gelecekler, isim oradan!

6 Şubat’ta önce Jonah Smith ve Andy Stack var ilk saatlerde, ardından Jay Collins Band sahneyi alacak. Tenorda Jay Collins, klavyelilerde Dred Scott, gitarda Scott Harrard, basta Jeff Hanley ve davulda Diego Voglino’nun yer aldığı ekip için, özellikle de Jay Collins için New York Times "bazı müzisyenler basit, yalın bir müzik yaparlar, Jay Collins işte o müzisyenlerden biridir" diyor.

7 Şubat Cumartesi günü blues, caz, soul ağırlıklı bir program var. Ayana Lowe "Please Don’t Do It In Here" ismiyle... Ayana Lowe vokalde, Patrizia Scascitelli piyanoda, Dave Colding basta ve Lou Grassi davulda. Ekibin müziği için WBGO radyodan Brian Delp çok övücü şeyler söylemekten geri kalmamış.

9 Şubat’ta sahneyi önce Ian Rapien alıyor 55 Bar’da. Ardından ünlü Mike Stern var. Kendisine basta Anthony Jackson ve davulda da Kim Thompson eşlik edecekler.

10 Şubat Salı günü bir albüm tanıtım gecesi var. Patrizia Scascitelli yeni albümünü Sextet’iyle caz ortamına takdim edecek

11 Şubat Çarşamba Mike Stern triosuyla sahnede tekrar.

13 Şubat’ta sahneyi Rusya’dan başarılı bir turneyle dönen Vince Anderson var.

17 Şubat Salı günü ise Keith Ganz Quartet var sahnede bu kez. Keith Ganz gitarda, Kate McGarry vokalde, Gary Versace orgda, Sean Smith basta ve Dan Rieser davulda.

Araya giren bir kaç günlük boşluktan sonra 55 Bar programına 24 Şubat’ta Victor Prieto Trio ile devam ediyor. Akordionda adeta bir devrim yaratan Prieto, bu çok sevilen enstrümana yeni bir bakış açısı ve yeni tekniklerle yeni sesler eklemeyi başarmış biri. Farklı müziklerden gelen sound’unu cazda eritmeyi başarıyor.

27 Şubat’ta bu kez sahneyi önemli bir kadın caz vokali alacak; Kendra Shank. Kendra Shank son yayınladığı albümünde Abbey Lincoln şarkıları söyledi.

Cazkolik.com / 2 Şubat 2009, Pazartesi
 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.