Sektörün öncüsü Hi End Show Munich 19-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi

Sektörün öncüsü Hi End Show Munich 19-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi

Hi-End Sektörünün en önemli fuarlarından birisi olan ve The High End Society tarafından düzenlenen High End Show Munich 19 – 22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti.

 

The High End Society e.V.  1982 yılında kurulan ve ses ve görüntü cihazları sektörünün öncüsü olan birçok marka ve firmanın üye olduğu, Hi-Fi ve Hi-End sektörünün en önemli temsilcisi olarak kabul edilen bir topluluk.

 

 

Pandemi sebebiyle iki yıldır yapılamayan fuar bu yıl yüksek sayıda firma, marka ve ziyaretçi katılımı ile gerçekleşti. 40'tan fazla ülkeden yüzlerce katılımcı fuarı ziyaret etmek için Münih'te bir araya geldi ve sektörde lider firmaların yeni ürünleri ile tanıştı. Yıllardır yüksek kaliteli tüketici elektroniği üretici firmaları, satıcıları ve tüketicilerini bir araya getiren fuar, her zaman olduğu gibi bu yıl da sektöre önemli bir ivme kazandırdı.

 

Fuarın yıldızı bu kez Pro-Ject firmasının sınırlı sayıda ürettiği Metallica temalı pikabı oldu. Pro-Ject tasarım ekibi ve Metallica grubunun ortak çalışması sonucunda üretilen pikap fuarda ilk kez sergilendi ve yoğun ilgi topladı. Pikap, grubun logosunu yansıtan gövdesi ve cam platosu ile gerçekten ilgiyi hak eden bir ürün olarak karşımıza çıktı.

 

 

Fuarın marka yüzü olan ünlü sanatçı, ses ve kayıt mühendisi Alan Parsons çeşitli etkinlik ve konferanslar ile ziyaretçilerin karşısında oldu ve plaklarını imzaladı.

 

Fuarda firmaların ses uzmanları tarafından düzenlenen etkinliklerin yanı sıra, bağımsız plak şirketlerinin stantlarında özel baskılı plaklar ve çeşitli aksesuar da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

 

Fuarın ilginç bir yanı da ziyaretçiler için bir oryantasyon rehberinin tasarlanmış olması idi. SoundsClever adındaki bu rehber girişim sayesinde, ziyaretçilerin 5.000 Avro'dan daha düşük bir fiyat yelpazesinde, üstün ses performansı sunan cihaz ve kombinasyonların tanıtılması amaçlandı. Bu kombinasyonlar ziyaretçinin isteği doğrultusunda tamamen üst segment dijital, analog ya da her iki seçeneğin tek bir sisteminde birleştirilmesi şeklinde oldu.

 

Tamer Tekelioğlu

 

Cazkolik.com / 30 Mayıs 2022, Pazartesi

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tamer Tekelioğlu

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.