6 Şubat depremzede dayanışmasının sesi ünlü Royal Albert Hall'dan yükselecek

6 Şubat depremzede dayanışmasının sesi ünlü Royal Albert Hall'dan yükselecek

6 Şubat depreminde hayatlarını ve sevdiklerini kaybeden on binlerce insanla dayanışma amacıyla dünya çapında yükselen dayanışma seslerine Londra'dan, Royal Albert Hall'den destek geliyor.

 

Marcus Mumford, Anna Calvi, Hozier ve daha pek çok ünlü sanatçı, Türkiye ve Suriye depreminden etkilenen insanlarla dayanışmak amacıyla, yayıncı, müzisyen, aktör Jumoké Fashola ve aktör Halit Ergenç'in sunuculuğunu üstlendiği özel konser gecesinde bir araya geleceğini duyurdu.

 

Oyuncu Olivia Colman ve komedyen Omid Djalili'nin konuk olacağı gecede, Türkiye ve Suriye'den müzisyenlerin oluşturduğu toplulukla beraber sahne alacaklar.

 

Sounds of Solidarity ve Communion işbirliğiyle 15 Nisan 2023 gecesi Londra’nın görkemli konser salonu Royal Albert Hall’da gerçekleşecek konserin geliri War Child ve Turkey Mozaik Foundation'a bağışlanacak. Bağış gecesini Jumoké Fashola ve Halit Ergenç beraber sunacak.

 

Royal Albert Hall'da düzenlenecek bu özel yardım konserinde İngiliz aktörler Olivia Colman, Gugu Mbatha-Raw (UNHCR - Birleşmiş Milletler  Mülteciler Yüksek Komisyonu İyi Niyet Elçisi) ve komedyen Omid Djalili seyirciyle buluşacak.

 

Etkinlik, Türkiye ve Suriye'den müzisyenlerin oluşturduğu dokuz kişilik bir grubun Royal Albert Hall gösterisinde Anadolu'dan ezgiler seslendirilecek. İrlandalı yıldız Dermot Kennedy, Nilüfer Yanya ve James Bay canlı performanslarıyla gecenin müzikal programını tamamlayacak.

 

Gecenin biletleri 45 pounddan başlıyor. Gecenin geliri, War Child'ın Türkiye ve Suriye depremleri için oluşturulan fona ve Türkiye Mozaik Vakfı'nın Kahramanmaraş Deprem Acil Yardım Fonu'na bağışlanacak.

 

Cazkolik.com / 17 Mart 2023, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.