Akbank Caz Festivali, Dünya Caz Günü'nde anlamlı bir belgesele imza attı

Akbank Caz Festivali, Dünya Caz Günü'nde anlamlı bir belgesele imza attı

Bugüne kadar 5 binin üzerinde uluslararası ve Türk caz sanatçısını ağırlayarak caz müziğinin yeni nesillere aktarılması için şimdiye kadar 773 konser, bin atölye ve yüzün üzerinde söyleşiyle toplamda 500 binin üzerinde izleyiciye ulaşan Akbank Caz Festivali 30. yılına özel hazırladığı "Dün Bugün Yarın" isimli albümün hazırlık sürecini içeren arşiv niteliğindeki belgesel çalışmasını 30 Nisan Dünya Caz Günü’nde sanatseverlerle buluşacak.

 

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif iş birliğiyle gerçekleşen “Dün, Bugün, Yarın” albümü Akbank Caz Festivali’nin 30. yılına özel kayıtlarla; 30 özgün beste ve 80’e yakın sanatçının performansını içeren bir çalışma kapsamınd. Kayıt süreci ve sanatçı söyleşilerinden oluşan belgesel, hem geçmiş 30 yılın hem dönemin ruhunu yansıtması bakımından özel bir değer taşıyor.

 

23 farklı müzisyen ve grubun stüdyo çalışmaları ve mini röportajların yer aldığı belgeselin çekimleri 11–28 Temmuz tarihleri arası Hayyam stüdyolarında gerçekleşmişti. Yönetmenliğini Umut Kebabcı’nın üstlendiği belgeselin yapımını X Film Works, yapımcılığını Uluç Keçik ve Yakup İncebay gerçekleştirdi.

 

Belgeseli aşağıda izleyebilirsiniz.

 

Akbank Caz Festival'ine dair Cazkolik'te bugüne kadar yayınlanmış tüm içerikleri bu linkten takip edebilir, geçmiş yılların arşivini inceleyebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 26 Nisan 2021, Pazartesi

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.