Akustikhane konserleri albüm serisi başladı. Serinin ilk albümü Akustikhane Across (Live at Ses 1885 Theatre) çıktı

Akustikhane konserleri albüm serisi başladı. Serinin ilk albümü Akustikhane Across (Live at Ses 1885 Theatre) çıktı

Karantina günlerinde canlı web konserleri gerçekleştiren Akustikhane, Across serisi adını verdiği konserlerin kayıtlarını albüm olarak yayınlamaya başladı.

 

Akustikhane, İstanbul'un ilham veren mekânlarında gerçekleşen bu konserlerde ağırlıklı olarak elektronik müzik sanatçıları ile enstrümanlarının virtüöz isimlerini buluşturarak sıradışı performanslara imza atmıştı.

 

Akustikhane Across isimli serinin BluTV ve YouTube yayınlarında elde ettiği başarı dijital platformlarda kalıcı birer albüme dönüşmeye başladı.

 

 

Akustikhane Across (Live at Ses 1885 Theatre)

 

 

Serinin ilk albümü bugüne kadar sayısız konserini izlediğimiz perküsyon ustası İzzet Kızıl ile elektronik setin başına geçen Emiran'ın tarihi Ses Tiyatrosu'ndaki performansı oldu.

 

Farklı bir müzikal sentezin peşinde koşan Akustikhane Across serisi ikilinin konserinde down tempo, organica, elektronica, house, nu jazz gibi türlerin renkli müziklerin dinletiyor.

 

Emiran'ın elektronik dokularının üzerine İzzet Kızıl'ın yerel renk dokuları perküsif olarak işlediği müzikler her türden müzikseverin ilgisini çekecek, danstan muhtelif arka plan soundlarına kadar işlevsel özelliklere sahip.

 

Cazkolik.com / 01 Haziran 2021, Salı

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.