Bahçeşehir Üniversitesi Ocak ayından itibaren `Caz Okulu` projesini başlatıyor

Bahçeşehir Üniversitesi Ocak ayından itibaren `Caz Okulu` projesini başlatıyor

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı (28 Kasım) Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü`nün boğaza bakan salonunda caz adına güzel bir basın tanıtımı gerçekleştirildi. Caz adına son yıllarda olumlu gelişmeleri heyecan verici buluyor ve mümkün olduğu kadar çok cazseverin haberdar olmasını sağlamaya çalışıyoruz. 28 Kasım akşamki toplantı da böyle güzel bir müjde ile ilgiliydi.

 

 

Bahçeşehir Üniversitesi `Caz Okulu` başlıyor

 

 

Bahçeşehir Üniversitesi Sanat Birim (BAU-ART) yeni döneme hayata geçirdiği `Caz Okulu` projesiyle başlıyor. Projenin gerçekleştirilme amacını caz müziğini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve sevdirmek amacıyla Ocak ayında ilk öğrencilerini kabul edeceğini söyleyen okul yetkilileri uygulayacakları programda uluslararası bilinirliğe sahip caz müzisyenleri ile caza gönül verenleri buluşturacak.

 

 

Hangi alanlarda eğitim olacak?

 

 

`Caz Okulu` piyano, gitar, bas, trompet, saksofon ve davul gibi enstrüman eğitimlerinin yanısıra vokal atölyesi eğitimini de programına dahil ediyor. Saydığımız bölümlerle ilgili eğitimlerde hoca olarak yer alacak isimlerde belirlendi; Baki Duyarlar (Caz Teorisi ve Ensemble), Nilüfer Verdi (Piyano), Şevket Akıncı (Gitar ve Caz Tarihi), Sibel Köse (Vokal Atölye), Başak Yavuz (Vokal), Kağan Yıldız (Bas), Şenova Ülker (Trompet), Tamer Temel (Saksofon) ve Cengiz Baysal (Davul) gibi Türk caz sahnesinin tanınmış ve usta isimleri eğitimci kadrosunda yer alıyor.

 

Tüm öğrencileri yönelik olarak armoni, solfej, caz tarihi, müzik dinleme ve analiz, ensemble gibi genel müzik teorisi ve performans derslerinin yer aldığı altı aylık eğitim döneminin sonunda katılımcı öğrencilere eğitim programı sonunda katılım sertifikaları verilecek.

 

Haftada 24 saatten altı ay boyunca verilecek eğitim Bahçeşehir Üniversitesi`nin Galata`da ki yerleşkesinde yapılacak.

 

En çok sorulan sorular ise bu eğitimi almanın ücreti ve ödeme şekli ile bilgi almanın yanında nereye başvurulacağı konusu. Sertifika programına dahil olmanın bedeli KDV dahil fiyatıyla 8.000 TL. Ödeme için 10 ay taksit imkanı mevcut. Giriş sınavı olmayan programa öğrenciler mülakatla alınacak ve %15 - 25 - 50 - 100 oranında da burs imkanları mevcut.

 

Tüm bu detaylar hakkında iletişime geçmek ve daha detaylı bilgi almak için bauart@bahcesehir.edu.tr adresine yazabilir ya da 0 533 259 2126 numaralı telefondan Yeşim Pekiner ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Cazkolik.com /  04 Aralık 2012, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Servet DEMİR
  04 Aralık 2012 Salı 08:00

  Çok güzel bir proje. Fakat benim sormak istediğim konu ücret hakkında olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Aslı Karakitapoğlu
  04 Aralık 2012 Salı 11:19

  Çok güzel bir haber! Katılmayı çok istiyorum ama Bursa"da olduğum için hangi günler olacağı benim için çok önemli..Belirtirseniz sevinirim..Teşekkürler..

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Şahende Korunmuş
  08 Nisan 2013 Çarşamba 03:51

  kızım programınıza katılıyo...Güneş Korunmuş.H.Ü.Konservatuvar Şan bölümünün başarılı bi öğrencisiyken okulu bırakıp Jazz ın büyüsüne kapıldı.herşey güzel tek üzüntüm okulun yarızamanlı olup ve dolayısıyla diploma alamıcak olması...bu konuda umutlandırıcı gelişmelerden haberdar olmak isterim...

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X Advertisement