Bayramda uzun yol albümü önerisi... Kalp kırıklıkları kaçınılmaz mıdır?

Bayramda uzun yol albümü önerisi... Kalp kırıklıkları kaçınılmaz mıdır?

İngiliz besteci/şarkıcı ekolünün 2010 sonrası adını duyuran ismi Michael Kiwanuka 2012’de yayınladığı ilk albümü ‘Home Again’ ile kendini tanıtmıştı ama hepimiz onu esasen ünlü televizyon dizisi “Big Little Lies”la ünlenen “Cold Little Heart” şarkısıyla sevmiştik. Aslında, albümün tamamı güzel. Hele şimdi albümü önerme nedenimiz bayram tatilinde uzun yol eşliği olunca bu müziklerin arabanın önünde uzayıp giden yola bambaşka bir anlam katacağı muhakkak.


Yeterince seviyorsanız kalp kırılıkları kaçınılmaz mıdır? Kalıcı acılar, çözülmemiş/çözülememiş sorunlar, pişmanlıklar... Michael Kiwanuka’nın müziğine ve sözlerine sinmiş bir ruh. Müzik dinleyicisinin kalbinde tartışılmaz yeri olan mesajlar. İlişkilere sadık mı kalmalı, devam mı etmeli... Ne yapmalı... Kiwanuka albümündeki şarkılarında aradığı cevapları bulamamasına/verememesine rağmen “Love & Hate” tadından yenmeyen bir soul albüm ve bu şarkılar Kiwanuka’yı yeni nesil Otis Redding tahtına oturtuyor.


Michael Kiwanuka’nın kendine has sesi ki gerçekten hoş ve nadir bir kırılganlığa sahip, ayrıca, sözleriyle bu rengi belli bir çizgide buluşturmayı iyi başarmış. Bir pop/soul albümüne dokuz dakikalık şarkıyla başlama riskini ise heyecanla alkışlıyoruz ama bu şarkının aynı zamanda diziye ruhunu veren o kilit şarkı olması ve dokuz dakikayı üç dakikadan az hissettirmesi ayrı başarı. İddialıyız, bu albüm bu bayram talilinde uzun yola arabayla çıkanlar için vazgeçilmez olabilir. Eee biz zaten dinliyoruz diyorsanız, ne güzel işte...


Cazkolik.com / 09 Ağustos 2019, Cuma


BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X