`Bir tatlı huzur` ve cazın yeni adresi Kalamış`ta `Mekan The Jazz Room`...

`Bir tatlı huzur` ve cazın yeni adresi Kalamış`ta `Mekan The Jazz Room`...

Kadıköy yakasının cazla flörtünde yeni gelişmeler var... Başta Kadıköy ve Moda tarafı olmak üzere Anadolu yakasının cazla giderek daha sık flört ettiğini son iki sezondur yakından izlemeye başladık. Yeni haber ise bu flörtü daha uzun bir ilişkiye çevirmek isteyen Kalamış`taki Mekan `The Jazz Room` ile ilgili. Kalamış`ın popüler yemek ve müzik mekanı `Mekan` bundan böyle Salı ve Perşembe akşamları sahnesini The Jazz Room adı altında caza ayırmaya başlıyor.

Haberi ilk duyduğumuzda mekan hakkında bilgi almak ve caza dair projesinin detaylarını öğrenmek için sahibi Selçuk Bilgin ile konuştuk. Farkettiğimiz ilk şey Selçuk Bey`in cazla ilgili bir şeyler yapmanın heyecanını taşıyor olması. Kalamış`ta zaten belli bir yeri olan `Mekan`ın bundan böyle haftada iki gece caza yer verecek olmasından en başta kendisi memnun ama bunun caz dinleyicisi tarafından da tutulan ve popüler ilgi gören bir yer olmasını da istiyor haklı olarak. Bu ilginin kendisini cesaretlendireceğinden eminiz.

Cazla ilk buluşma 18 Eylülde...

Selçuk Bey `Mekan`ın cazla buluşması fikrini ilk yakın dostu Önder Focan`a açmış ve ondan bir çok anlamda yakın ilgi ve destek görüp tecrübesinden faydalanmış. Zaten 18 Eylül akşamı ilk sahne de Focan, Sibel Köse ve Kağan Yıldız üçlüsü var. Geçen Cumartesi Nardis`in sezon açılışını yapan üçlü bu kez Anadolu yakasında yeni bir caz sahnesinin açılışını yapacak.

Salı ve Perşembe akşamları caz sahnesine dönüşecek `Mekan`da tarih sırasına göre yer alacak isimleri aşağıda belirttik. Ondan önemlisi başta Anadolu ve Kadıköy yakasının cazseverleri olmak üzere tüm cazseverlerin böylesi yerleri doldurarak desteklemesi, daha çok sayıda caz mekanına sahip olmamız için bir anlamda üstlerine düşen sevgi payını göstermeleri.

Kalamış`ın yeni caz `Mekan`ına rezervasyon yaptırmak için Buraya tıklayarak internet sitesini ziyaret edebilir ya da 0 216 550 9985 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

Peki kimler sahne alacak?

18 Eylül > Sibel Köse & Önder Focan & Kağan Yıldız Trio
20 Eylül > Ayşe Gencer & İmer Demirer
25 Eylül > Çağıl Kaya Band
27 Eylül > Ayşegül Yeşilnil Grup
02 Ekim > Ferhat Öz Grup
04 Ekim > Şirin Soysal Group
09 Ekim > Bora Çeliker Grup
11 Ekim > Ece Göksu & Can Çankaya
16 Ekim > Meltem Ege Trio
18 Ekim > Yahya Dai Group

Cazkolik olarak hem Selçuk Bey ve ekibine hem de cazseverlere hayırlı olsun diyoruz.

Cazkolik.com / 05 Eylül 2012, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.