Boğaziçi Treni yola çıktı, geliyor

Boğaziçi Treni yola çıktı, geliyor

Usta tromboncu Bulut Gülen'in son stüdyo albümü "Su"nun üzerinden yedi yıl geçmiş ve hadi artık yeni müzikler gelsin derken ilk single "Bosphorus Train"in haberi geldi.

 

Yeni albümün habercisi olan single son dönem caz prodüksüyonlarına yönelik çalışmaları dikkat çeken Kenan Doğulu yapımcılığında yayınlandı. Muhtemelen Doğulu'nun caza yönelik başka sürprizleri de olabilir, haberleri bekleyip görelim.

 

 

Bosphorus Train yedi dakikalık bir trombon ziyafeti

 

 

Kaydında Bulut Gülen'in trombonu haricinde trompette Barış Doğukan Yazıcı, piyanoda Ercüment Orkut, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Ferit Orman'ın yer aldığı Boğaziçi Treni ritmik olarak ray hareketlerini andıran bir yürüşüye sahip.

 

Gülen'in trombonuyla melodiyi işlediği parçanın ikinci bölümü trombon solosu bakımından özlediğimiz bir tavra ve ustalığa sahip. Ardından gelen Orkut'un piyanosu ise Boğaziçi Treni'nin adeta uzun bir tünelden geçen sessizlik içindeki kafa sesi, düşünce sesi gibi. Ve nihayetinde tüm enstrümanlar yeniden buluşarak finale yürüyor.

 

Bu ilk sürpriz single çalışmanın ardından şimdi albümün tamamını beklemek gerek ama her ne olursa olsun bir trombon albümü caza dair güzel bir haberdir. Kapak görseli de bir festival filmi sahnesi gibi güzel olmuş.

 

Cazkolik.com / 28 Nisan 2022, Perşembe

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.