Borusan Sanat'tan 2022-2023 sezonu konserlerine dair ilk ipuçları geldi

Borusan Sanat'tan 2022-2023 sezonu konserlerine dair ilk ipuçları geldi

Borusan Sanat yeni sezona dair heyecan verici ipuçları veren ilk kurum oldu.

 

Klasik müziğin yıldız isimlerinden oluşan zengin repertuvarını caz ve dünya müziğiyle buluşturan Borusan Sanat, 2022/23 sezonu için iddialı hazırlık içinde.

 

 

Kapsamlı program öncesi yeni sezona dair ilk ipuçları

 

 

Borusan sanat'ın amiral gemisi BİFO sezon boyu gerçekleşecek konserlerde Jan Mráček (keman), Carlo Tenan (şef), Gürer Aykal (şef), Joonas Ahonen (piyano), Daniel Behle (tenor), Thomas Rösner (şef), Gautier Capuçon (viyolonsel), Sascha Goetzel (şef), Carolyn Kuan (şef), Tine Thıng Helseth (trompet), Valeriy Sokolov (keman), Karel Deseure (şef), Ludovic Morlot (şef), Alena Baeva (keman), James Judd (şef), Güher Süher Pekinel (piyano), Manuel Blanco (trompet), Emilia Hoving (şef), Chloe Ji-Yeong Mun (piyano), Igudesman Joo (keman ve piyano), Denis Kozhukhin (piyano), Lina González-Granados (şef), Marlis Petersen (soprano), Fatma Said (soprano) ile aynı sahneyi paylaşacak. Borusan Quartet ise yeni sezonda vereceği konserlerde Camille Thomas (viyolonsel), Albion Quartet, Cem Akçora (korno), Sertan Sancar (korno), Ferhat Göksel (klarnet), Sezai Kocabıyık (obua) gibi sayısız ismi ağırlayacak.

 

 

Borusan Müzik Evi müjdelerini takipte kalın

 

 

Ayrıca bu sezon Borusan Müzik Evi de uluslararası Noise İstanbul Festivali’nde ağırladığı önemli sanatçı ve topluluklar ile noise, deneysel, avangard müzik ve ses sanatı örneklerini bir araya getirecek. Borusan Müzik Evi’nin sezon programının tamamı ilerleyen tarihlerde açıklanacak.

 

Borusan Sanat’ın beğeniyle takip edilen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Borusan Quartet ve alternatif müziğin adresi Borusan Müzik Evi konserlerinin yanı sıra konser öncesi sohbetlerin de ücretsiz olarak müzikseverlere ulaşacağı çevrimiçi video platformu borusansanat.tv, 2022/23 sezonunda gerçekleşecek konserlerin kayıtlarını paylaşmaya ulaştırmaya devam edecek!

 

 

Açılış konseri BİFO ile

 

 

13 Ekim 2022 tarihinde Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek açılış konseriyle sezona merhaba diyecek olan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nı, topluluğun sanat danışmanı ve daimi konuk şefi Patrick Hahn yönetecek ve bu konserde BİFO, “davullara şarkı söyleten adam” olarak tanınan Avusturyalı davulcu Martin Grubinger’e eşlik edecek.

 

Cazkolik.com / 20 Temmuz 2022, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.