15. Türkiye Gitar Buluşması başlıyor... Elliden fazla gitaristi sahnede izleme imkanı

15. Türkiye Gitar Buluşması başlıyor... Elliden fazla gitaristi sahnede izleme imkanı

15. Türkiye Gitar Buluşması 04-07 Temmuz 2023 tarihleri arası Bilkent Üniversitesi'nde gerçekleşecek.

 

Kağan Korad koordinatörlüğünde düzenlenecek 15. Türkiye Gitar Buluşması konserler, ustalık dersleri, atölye çalışmaları, gitar fuarı ve ülkenin tanınan gitaristleri arasında yapılacak bir münazarayı kapsıyor.

 

 

15. buluşmada rekor sayı

 

 

Gitar Buluşması ilk yılından beri Türkiye’de gitar alanının gelişmesi için ihtiyaç duyulan faktörler üzerine yapılandırılıyor ve farklı konulara dikkat çeken programlar oluşturuluyor. Bu yılki etkinlikte Türk ve yabancı gitar ustaları gençlerle buluşacak.

 

15. Türkiye Gitar Buluşması bu yıl “Müzikal Beraberlikler ve İşbirlikleri” konusu üzerine yoğunlaşacağını duyurdu. Buluşma kapsamında gerçekleşecek konserlerde elliden fazla gitarist sahne alacak.

 

 

Depremden etkilenen gitaristlere destek

 

 

Buluşma’nın bu yılki yabancı gitarist konuğu Rovshan Mamedkuliev. Dünyanın önde gelen yarışmalarında birincilikler kazanan Mamedkuliev cesur ve etkili bir müzisyen olarak tanınıyor. Buluşma günlerinin son gecesinde ise Ezgi Anıl, Musa Göçmen ve Orkestrası eşliğinde “Flamencotolia” projesiyle kapanışa imza atacak. Buluşma döneminde, 6 Şubat deprem felaketinden etkilenen gitaristlere destek vererek organizasyon boyunca misafir edecek.

 

 

Gerçekleşecek etkinlikler neler?

 

 

4 Temmuz 2023 Salı günkü Gitar Buluşması’nın açılış konserinde Bekir Küçükay, Erdem Sökmen ve Kağan Korad genç gitaristlerle buluşacak.

 

5 Temmuz 2023 Çarşamba günü, Cenk Erdoğan ile “Doğaçlama” isimli atölye çalışması, “Mert Akyüz ve Mustafa Çağatay Erol” konseri, Behzat C. Günenç, Kağan Korad, Kerim Altınörs ve Cem Küçümen’in katılımıyla “Barrueco’yla Russel, Segovia’yla Bream’e Karşı” isimli münazara ile devam edecek. Akşam konserinde ise etkinlik boyunca ustalık dersleri verecek olan Rovshan Mamedkuliev seyirciyle buluşacak.

 

6 Temmuz 2023 Perşembe günü, Mersin Konservatuvarı öğrencileri Can Erdoğan, Mehmet Özkanoğlu ve Hale Birgül tarafından “Genç Gitaristler” konseri, Tolgahan Çoğulu, Cem Küçümen ve Kağan Korad’ın gerçekleştireceği gitar atölye çalışmalarıyla devam edecek, etkinliğin akşam konserinde ise Sinan Erşahin, Bülent Evcil, Kamil Erdem, Serdar Barçın ve Mert Baycan sahnede olacak.

 

7 Temmuz 2023 Cuma günü, “Bestecilerle El Ele” konseri ve gitar dersleriyle devam edecek ve bu kez Ezgi Anıl ile Musa Göçmen ve Orkestrası bu yıl 20. yaşını kutlayan “Flamencotolia” projesiyle akşam konserinde izleyicilerle buluşacak. Flamenko ile Anadolu ve Türk müziğini bir araya getirmek üzere düşünülmüş olan ve temeli 2002 yılında atılan projenin gerçekleşecek programında; Ezgi Anıl’ın flamenco formunda yapmış olduğu çalışmaların yanısıra anonim türkülerle Avni Anıl ve Aşık Veysel’in eserlerine de besteci ve orkestra şefi Musa Göçmen’in düzenlemeleri eşliğinde yer verilecek.

 

15. Türkiye Gitar Buluşması boyunca ayrıca 11 gitar yapımcısının konser gitarlarını sergileyecekleri gitar fuarı meraklılarıyla buluşacak. 

 

Öğlen konserleri halka açık olarak gerçekleşecek etkinliğin Akşam konserlerinin biletlerine https://bilet.bilkent.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

 

Ayrıntılı bilgiyi www.turkeyguitarmeeting.com adresinden öğrenebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 03 Temmuz 2023, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.