Bozcaada Caz Festivali daha iyi, daha katılımcı ve çevre dostu bir festival için bireysel destekçilerini arıyor

Bozcaada Caz Festivali daha iyi, daha katılımcı ve çevre dostu bir festival için bireysel destekçilerini arıyor

Yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle bu sene diğer pek çok festival gibi etkinliklerini gelecek seneye erteleyen Bozcaada Caz Festivali şimdiden daha iyi, daha katılımcı ve çevre dostu bir festival çağrısıyla herkesi festivala destek olmaya çağırıyor.

 

“Festivalde senin de imzan olsun” çağrısıyla başlatılan kampanya, festivalin takipçisiyle gönül bağını, seyircinin de festivale aidiyet duygusunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

 

Patreon hesabında başlayan kampanya festivalin sürdürülebilirliğine ve içeriklerin geliştirilmesine destek olurken, destekçiler, gelecek yıl 16-18 Temmuz tarihleri arası gerçekleşecek 5 Bozcaada Caz Festivali’ne özel avantajlar yakalayacaklar.

 

Festivali birlikte geliştirelim

 

Bireysel desteğin festivalin yaşamasına destek olduğu kadar, ortak aidiyet duygusunu güçlendireceğini belirten festival yaptığı açıklamada, “Dört yılda festivale sıkı sıkıya bağlı, özel bir seyircimiz oluştu. Bu yıl yüz yüze gelemesek de yaz boyunca dijital kanallarımızda yayınlayacağımız içeriklerle bağımızı korumaya devam ediyoruz. Seyircimizin Bozcaada Caz Festivali'nin sürdürülebilirliği ve içeriklerinin gelişmesi konusunda bireysel destekçi olmayı seçmesi bizim için çok kıymetli. Bu destek sayesinde uzun yıllar devam edecek bir festivali birlikte geliştireceğimize inanıyoruz” diyor.

 

Müzikten sinemaya, güncel sanattan çizgi romana bağımsız sanatçı ve festivalin desteklendiği kitlesel fonlama platformu Patreon'da başlayan kampanyada Toprak, Güneş, Deniz, Rüzgâr ve Ada kategorilerinde paketler yer alıyor. Destek paketleri Bozcaada Caz Festivali’nin içeriklerinin geliştirilmesine ve devamlılığına katkı sunarken, seyircisine de festival biletlerinde öncelik ve indirim hakkı, sanatçılardan imzalı hediyeler, festival zamanı Bozcaada’da özel ayrıcalıklar gibi avantajlar sağlayacak.

 

Detaylı bilgi için: bozcaadacazfestivali.com

 

Bozcaada Caz Festivali hakkında bilgi:

 

2017’den beri Bozcaada’yı müzikseverlerin uğrak yeri haline getiren Bozcaada Caz Festivali kısa zamanda ülkenin önde gelen festivallerinden birine dönüştü. Geçen yıl Londra Caz Festivali, Stockholm Caz Festivali, North Sea Jazz gibi önemli festivallerin de olduğu Avrupa Caz Ağı’na dahil olan ve adını uluslararası alanda duyurmaya başlayan festival, bugüne kadar Yussef Dayes, Erik Truffaz, Erkan Oğur, Elif Çağlar, Volkan Öktem, Sarp Maden, Alp Ersönmez, Korhan Futacı, Birsen Tezer, İmer Demirer gibi isimleri ağırladı.

 

Cazkolik.com / 13 Temmuz 2020, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.