Caz, folk ve klasik üçgeninde müzik yapan Teksaslı topluluk Balmorhea iki konser için Türkiye'ye geliyor

Caz, folk ve klasik üçgeninde müzik yapan Teksaslı topluluk Balmorhea iki konser için Türkiye'ye geliyor

2006'da Rob Lowe ve Michael Muller tarafından kurulan Teksaslı enstrümantal deneysel müzik grubu Balmorhea 2 konserlik turne için Epifoni organizasyonuyla Türkiye'ye geliyor.

 

Post rock ve indie folk dinleyicilerinin yakından takip ettiği gruplardan Balmorhea, 7 Temmuz akşamı CSO Ada Ankara'da, 8 Temmuz akşamı Uniq Maximum Açıkhava İstanbul'da dinleyicisiyle buluşacak.

 

Caz, folk ve klasik müzikten ilham alan post-rock şarkılarıyla sevilen grup, Fleet Foxes, Mono, Tortoise, Bear in Heaven, Sharon Van Etten, Damien Jurado ve Here We Go Magic gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Farklı türlerde dünya çapında geniş bir dinleyici kitlesi ile yankı uyandıran Balmorhea, Mexico City'den Çin'e, İstanbul'dan İtalya'ya; gotik katedrallerden rock kulüplerine, ünlü sanat müzelerinden Berlin'deki Funkhaus ve Brüksel'deki Bozar gibi saygın mekanlara kadar her yerde çaldı. Bugüne kadar 7 muhteşem albüm yayınladı.

 

Bu yıl içinde yayınlanacak yeni şarkılarıyla Balmorhea, Amerikan folk ve alışılmışın dışında caz unsurlarıyla dolu neo-klasik enstrümantalizm karışımını genişletmeye ve yeniden tanımlamaya devam ediyor. Bu eşsiz müzik ziyafetini kaçırmayın.

 

Bu yıl "Step Step Step" isimli single çalışmasını yayınlayan grup geçen yıl "The Wind" albümünün ardından aynı isimli konser kaydını geçen sene yayınlamıştı. Yine geçen sene İngiliz caz grubu Portico Quartet'in remix çalımasında yer alan Balmorhea 2018 senesinde "Clear Language: Reworked", 2014 yılında kendi adlarını taşıyan albümü, 2012'de "Rivers Arms" ve "Stranger" ile 2011'de "Live at Sint-Elisabethkerk", 2010'da "Candor/Clamor", "Constellations", 2009'da "All is Wild, All is Silent" albümlerini yayınlamıştı. Tüm bu çalışmaları dijital platformlardan dinlemeniz mümkün.

 

Cazkolik.com / 07 Mayıs 2023, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.