Pat Metheny bilgisayar destekli tek kişilik grubuyla turneye çıkacağını açıkladı

Pat Metheny bilgisayar destekli tek kişilik grubuyla turneye çıkacağını açıkladı

Önce şunu belirtelim de içimizde kalmasın; 54 yaşına gelen biri biraz olsun yaşlanmaz mı? Bizler çocukken çalan bu adamdan daha yaşlı duruyoruzdur mutlaka. Merak ediyorduk, sormuş olalım.

 

Evet, Pat Metheny'in basın ofisinden yapılan açıklamaya göre ünlü müzisyen yarattığı yeni orkestrasıyla önümüzdeki sonbahar ilginç bir turneye çıkıyor. Başarılı gitarist ve besteci moden teknolojinin olanaklarını da yanına alarak karmaşık, kompleks kompozisyonları sahnede bilgisayar testekli 'tek kişi' olarak çalacak. Mekanik enstrümanlardan oluşan grubunu gitar ve kalemiyle kontrol edecek olan Metheny'nin sahne şovunun ve konserinin hayli ilgi görmesi bekleniyor.

 

Metheny tüm besteleri yeni enstrümanlarıyla kombinasyon içinde geleneksel akustik soundu da kullanarak çalacak. Turnenin ilk ayağı olan Kuzey Amerika kısmının adı şimdiden konmuş; "An Evening with Pat Metheny Tour". 2009 sonbaharında başlayacak olan turne 2010'un ilk aylarında da Avrupa'ya, oradan da Uzakdoğu ve Pasifiğe kadar uzanacak.

 

Pat Metheny'nin turnesini yeni albümünden parçalarla da destekleyeceği söyleniyor.

 

Son not olarak da Şubat'ta dağıtılacak olan 51. Grammy ödüllerinde Pat Metheny'nin "Day Trip" isimli albümünün "Best Jazz Instrumental Album" dalında aday olduğunu da ekleyelim.

 

pollstar.com sitesinin haberidir.

 

Cazkolik.com / 15 Aralık 2008, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.