Farklı ülkelerden 20 caz müzisyeni 20 saat sürecek canlı müzik maratonuyla depremzedeler yararına bağış toplayacak

Farklı ülkelerden 20 caz müzisyeni 20 saat sürecek canlı müzik maratonuyla depremzedeler yararına bağış toplayacak

Sosyal medya ağı Twitch üzerinde caz müziğinin tanıtımına yönelik yayın yapan Jazz Creators Online isimli grup 6 Şubat sabahı Türkiye ve Suriye'nin kuzeyinde gerçekleşen tarihin en yıkıcı depreminin ardından 24 Şubatta gerçekleşecek ve 20 saat boyunca dünyadan ve Türkiye'den 20 farklı sanatçı ve/veya grubun birbiri ardına canlı müzik yaparak bağış toplayacağı Raid Train isimli bir etkinlik planladı.

 

 

 

"Jazz on Charity, Earthquake relief for Turkey and Syria" only on twitch.tv

 

 

24 Şubat sabah saat 09:00'da başlayacak Raid Train canlı konser serisi 25 Şubat sabah saat 04:00'e kadar sürecek. Etkinlikte 5 bin Euro toplanması hedefleniyor.

 

Her sanatçı veya grubun ortalama bir saat canlı müzik yapacağı etkinlik boyunca toplanacak destek depremzedeler yararına bağış olarak kullanılacak.

 

 

Raid Train nedir?

 

 

Türk caz müzisyeni gitarist Yiğit Şener'in de canlı performansıyla katılacağı Raid Train'de müzisyenler birbirinin peşisıra kesintisiz müzik yaparak hem izleyici sayısının artmasını, hem festival benzeri bir müzikal renkliliğin oluşmasını sağlıyor.

 

24 Şubatta gerçekleşecek etkinliğe Japonya, Kore, Avustralya, Almanya, ABD gibi ülkelerden 20 müzisyen katılacak. Müzisyenlerin isimlerini ve katılım sıralamasını yukardaki görselden takip edebilirsiniz.

 

Twitch platformundan yayın yapan Jazz Creators Online geçen sene Dünya Caz Günü kapsamında alternatif bir konser planlayarak yola çıktı. Gördüğü ilgi üzerine her ay bir Raid Train planlaması yapmaya başlayan Jazz Creators geçen zaman içinde farklı temalar altında performans serilerine imza attı. 6 Şubatta bu yıkıcı deprem gerçekleşince Şubat ayı Raid Train etkinliğini bu temada gerçekleştirerek destek toplamaya karar verdi.

 

Kampanyaya bağışta bulunmak için bu linki https://donate.tpfund.org/team/481693 kullanın.

 

Bağış sayfasında merak ettiğiniz bütün ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Link görselin üzerinde de mevcuttur.

 

Cazkolik.com / 14 Şubat 2023, Salı

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.