Türkiye normalleşmeye çalışıyor... Mart ayına dair caz ve türevi konser haberleri gelmeye başladı

Türkiye normalleşmeye çalışıyor... Mart ayına dair caz ve türevi konser haberleri gelmeye başladı

Türkiye ve dünyanın gördüğü en yıkıcı iki depremin ve sayısız can kaybının, parçalanan hayatların yarattığı ağır üzüntünün ardından ülke olarak bir yandan yaraları sarmaya çalışırken bir yandan normalleşerek ayakta kalmaya gayret ediyoruz. Mart ayından itibaren müzik dünyası da bir taraftan depremzedelere destek veren projelerin içinde yer alırken bir taraftan çalışmalarını kaldığı yerden hayata geçirmeye hazırlanıyor. CSO ADA ANKARA normalleşme kapsamında Mart ayına dair kapsamlı bir program hazırladığını duyurdu. Bu programın içinde caz ve türevi müziklerin dinleyicilerini heyecanlandıracak konserler de var. Sizler için bu konserleri derledik. Aşağıda ayrıntıları bulabilirsiniz.

 

Cazkolik.com

 


 

 

CSO ADA ANKARA Mart ayında yer vereceği caz ve türevi konserlerini duyurdu

 

 

Antonio Serrano konseri

 

 

4 MART-ANA SALON-20.00: Armonikanın dünya starı Antonio Serrano'nun klasik müziğin harika melodilerine, cazın cesur armonilerine ve senkoplu ritimlerine dayanan yeni projesi “Clazzical” 4 Mart’ta CSO ADA ANKARA’da caz serisi kapsamında müzikseverler ile buluşacak. Eşsiz bir repertuvara sahip bu keyifli konserde Gershwin'in Rhapsody in Blue motifleri, 60'ların Boogaloo'su iç içe geçiyor; Schubert'in ünlü serenatı müzikseverleri Stan Getz ve Joao Gilberto'nun rüya gibi dünyasına götürüyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL.
2. Kategori: 150 TL.
3. Kategori: 100 TL.
4. Kategori: 75 TL.

 


 

 

Roberto Cacciapaglia "Solo Piyano Resitali"

 

 

5 MART-ANA SALON-20.00: İtalyan piyanosunun romantik ismi ve Ludovico Einaudi ekolünün en önemli temsilcilerinden Roberto Cacciapaglia 5 Mart’ta olağanüstü bir konser vermek üzere CSO ADA ANKARA’ya geliyor. Müzikseverler tarafından “Kalbi piyanosunun tuşlarında atan büyük usta” olarak tanımlanan, Milano doğumlu Roberto Cacciapaglia, klasik müzik ve elektronik müziği eşsiz bir uyumla birleştiren beste ve yorumlarıyla biliniyor. Uzun yıllardır mistik müzik ve dans üzerine araştırmalar yapan Cacciapaglia, araştırmaları sırasında tanıştığı sufizmden beslenen müziği ile dinleyenleri mest ediyor.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL.
2. Kategori: 150 TL.
3. Kategori: 100 TL.
4. Kategori: 75 TL.

 


 

 

Marcelo Nisinman Quartet - Astor Piazzolla Anısına

 

 

11 MART-ANA SALON-20.00: Arjantin’in en ünlü ve Avrupa’nın en saygın bandoneon sanatçılarından Marcelo Nisinman, Astor Piazzolla’nın doğum günü olan 11 Mart’ta sanatçıyı anmak için özel bir program hazırladı. Avrupa’nın en seçkin klarnetçilerinden kabul edilen Thorsten Johanns, kontrbas ustası Zoran Markoviç, gerek klasik gerekse elektro gitarda aranılan isimlerden Alberto Mesirca ve bandoneon virtüözü Marcelo Nisinman’ın solistliğinde sahneye çıkacak dörtlü, Piazzolla’nın doğum gününde müzikseverleri tangonun bambaşka aleminde bir yolculuğa çıkaracak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 125 TL.
2. Kategori: 100 TL.
3. Kategori: 75 TL.
4. Kategori: 50 TL.

 


 

 

Dave Holland Trio konseri

 

 

16 MART-ANA SALON-20.00: Tüm türlerdeki müziğin varoluşuna dair olan tutkusu ve devamlı yenilikçi müzik toplulukları ile iş birlikleri yaparak, yeni müzik dünyaları yaratmaya kendini adaması ile 50 yılı aşkın profesyonel kariyerini sürdüren basçı, besteci ve grup lideri Dave Holland 16 Mart’ta CSO ADA ANKARA’da caz serisi kapsamında müzikseverlerle buluşacak.  Grammy ve 2017'de NEA Caz Ustası unvanı da dahil olmak üzere, kendi alanında en yüksek ödüllere layık görülen sanatçı müzikseverlere unutulmaz bir konser deneyimi sunacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL.
2. Kategori: 150 TL.
3. Kategori: 100 TL.
4. Kategori: 75 TL.

 


 

 

Melissa Aldana konseri

 

 

19 MART-ANA SALON-20.00: 2019 yılında çıkardığı albümü "Visions" ile pek çok ödül alan, aynı albümdeki Elsewhere parçası ile Grammy’e aday gösterilen Melissa Aldana 19 Mart’ta CSO ADA ANKARA’da. Frida Kahlo'dan ilham alan Aldana, erkek egemen bir toplumda kadın saksafon sanatçısı olarak kendine özel bir yer edindi. Yayınladığı ilk albümünde, tınılarındaki yeni boyutlar ve kendine özgü sesiyle müzik dünyasına imzasını attı. 2022 yılında efsanevi plak şirketi Blue Note Records ailesine katılan sanatçı buradan çıkardığı ilk albümü 12 Stars ile Ankara dinleyicisine eşsiz bir konser deneyimi yaşatacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL.
2. Kategori: 150 TL.
3. Kategori: 100 TL.
4. Kategori: 70 TL.

 


 

 

Şenay Lambaoğlu konseri

 

 

22 MART-MAVİ SALON-20.00: Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında katıldığı festivallerle büyük beğeni toplayan yorumcu, şarkı yazarı ve besteci Şenay Lambaoğlu 22 Mart’ta CSO ADA ANKARA’da dinleyiciler ile buluşacak. Yorumculuğunun yanı sıra şarkı yazarı kimliği ve özgün tarzıyla dikkat çeken Şenay Lambaoğlu’nun “Hayat Defteri” adlı 5. ve son albümü ile 2021 Mayıs ayında müzikseverlerle buluşmuş ve müzik eleştirmenleri tarafından büyük beğeni toplamıştı. Düzenlemelerini Genco Arı’nın yaptığı “Bilirim”, “Çiçekli Perdeler” ve “Sis” şarkılarıyla kadınlara ilham veren sanatçı konserde en sevilen şarkılarından oluşan renkli bir repertuvarla sahnede olacak.

 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 110 TL.

 

Cazkolik.com / 27 Şubat 2023, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.