Cazkolik`in pop yorumcusu sevgili Cenk Erdem, Kylie Minoque`un son albümü "Kiss Me Once"ı anlatıyor.

Cazkolik`in pop yorumcusu sevgili Cenk Erdem, Kylie Minoque`un son albümü "Kiss Me Once"ı anlatıyor.

Dinlediğiniz şarkı sanatçının albümünden "Sexercize"dır.


Kylie yine baştan çıkarıyor;
İçinden "Sex" geçen şarkıları...

Disko perisi Kylie Minogue, kariyerinde 27 yılı geride bırakırken onikinci stüdyo albümü “Kiss Me Once” ile bizde de EMI Müzik Türkiye etiketiyle yeniden vitrinlerde. Kylie yayınlandığı hafta İngiltere’de satış 1 numarası olan Aphrodite albümünden tam 4 yıl sonra yeni stüdyo albümü “Kiss Me Once” ile yine şaşırtmıyor ve albümün en iyi şarkılarında ona çok yakışan ayartıcı bir disko havası yakalıyor.

* * *

Pharrel Williams imzalı “I Was Gonna Cancel” tıpkı Daft Punk tadında Disco-Funk bir parça olarak market trendlerini yakalarken, albümün en iyi iki şarkısının içinden de yine pop müziğin en güçlü malzemesi olarak seks geçiyor: İlki “Sexercize” ve albümün yapımcılığını da üstlenen son dönemin en parlak şarkı yazarı şarkıcılarından Sia’nın imzasını taşıyor. Rihanna’dan Britney’e kadar pop piyasasının en ünlü isimlerine şarkılar yazan Sia, Sexercize ile artık sürpriz olmaktan çıkan melankolik tarzı yerine, dubstep tadında ayartıcı harika bir Kylie hiti yaratıyor.

* * *

Albümün ikinci sıkı şarkısı “Sexy Love” tam bir disko şarkısı ve sanki Kylie’nin “Fever” döneminden o meşhur “In Your Eyes” şarkısının yanı başından gelmiş gibi… Albümün en iyi şarkılarından bir diğeri de seksenler havası veren “Les Sex” ve iyi remixlerle her an bir dans hiti olabilir. Kylie’nin ilk single olarak seçtiği “Into The Blue” aynı zamanda albümün açılış parçası ve aslında piyasaya uymayacak kadar kaliteli. Özellikle şarkıdaki melankoli ve canlı yaylılarla, şarkı dinledikçe kendine çeken türden ki bu da uçucu bir pop şarkısı olmadığını gösteriyor. Ancak yine de albümün 1 numarası videosu yayınlanır yayınlanmaz 3 milyon tıklanmayı geçen “Sexercize”, şarkıyı da videoyu da atlamayın.

Cenk Erdem
https://twitter.com/shinyyylove

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cenk Erdem

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.