Latin diva Shakira`dan muhteşem dönüş

Latin diva Shakira`dan muhteşem dönüş

Dünyanın en çok satan latin kadın şarkıcısı Shakira, 2016 sonuna yetişen yepyeni şarkısı “Chantaje” ve kıpır kıpır müzik videosu ile ardı ardına rekorlar kırarak yeni albümünün müjdesini çok iyi bir çıkışla veriyor


21 Ocak 2017 tarihi itibarıyla ünlü Billboard Latin Şarkılar (Hot Latin Songs) listesinde Shakira, yakışıklı Maluma’nın eşlik ettiği şarkısı “Chantaje” ile sekizinci haftasında üst üste yine 1 numara olmayı başararak daha önce 2006 senesinde "Hips Don`t Lie" parçasıyla yakaladığı sekiz haftalık başarıyı da eşitlemiş oluyor. Böylece her iki şarkı sekizer hafta ile Billboard Latin listelerinde 1 numarada en uzun süre kalan ikinci Shakira şarkısı olurken, hatırlarsanız o şarkının başlığı ve sözleri ayrıca çok konuşulmuştu. Wyclef Jean’in eşlik ettiği “Hips Don’t Lie” ve “Chantaje” için belki de en bariz ortak nokta, Shakira’nın o meşhur kalça kıvırmaları olabilir.


Bizim efsane RTÜK bir ara Shakira’yı o kıvırdığı kalçalarla diline dolamış, kendi ismini verdiği 2014 yılı albümünün Rihanna ile düet şarkısı “Can’t Remember To Forget You” için çektiği klibi yayınlayan 3 televizyon kanalına ceza verirken, yumurtladığı müthiş metinle dünya basınında olay yaratmıştı. “İki kadın sanatçı ellerini sık sık bacaklarının arasına götürüyor, duvara yaslanarak bellerini ve kalçalarını kıvırtmaya başlıyorlar. Aynı yatağın içine transparan bir giysi ile beraber giren bu kişiler göğüslerini saçları ile kapatarak ritmik hareketlerle kıvrılmaktalar” sözleri ile “Grinin Elli Tonunu” sollayan RTÜK bu kez zahmet etmesin diye, yepyeni “Chantaje” klibini tasvir edecek olursak: “Markette karşılaştığı yakışıklı gençle bakışan genç kadın, gizli bir bölmeden bara geçip, türlü türlü kıvırıyor” Şaka bir tarafa klibi izlerken bile dans edesiniz geliyor ve Shakira böyle hayat dolu bir enerjiyi, hem davetkar sesiyle, hem müziğiyle, hem de dansıyla veriyor.Çıkar çıkmaz itunes üzerinden satın alıp, sabah alarmı olarak atadığım “Chantaje” ile güne başlamak çok şenlikli oluyor, aklınızda olsun. Aynı yüksek enerjiyi daha önce 2010 yılında yayınladığı, baştan sona İspanyolca albümü “Sale El Sol” ile yakalayan süperstar, “Addicted To You”, “Loca” ve Pitbull’un eşlik ettiği “Rabiosa” gibi şarkılarla, her zaman, her ortama anında parti havası verebilecek harika Latin dans hitlerine imza atmıştı.


Kariyerinin en iyilerine baktığımızda, Kolombiyalı yıldızın latin listelerinde en uzun süre 1 numarada kalan şarkısı, Alejandro Sanz eşliğindeki "La Tortura". Şarkının zirvede 1 numarada 25 hafta kaldığını düşünecek olursanız, tek başına “La Tortura” bile Shakira’yı en büyük latin yıldızlardan biri haline getiriyor.


Nielsen verilerine göre 2017’ye girerken dijital ortamlarda 6 milyondan fazla dinlenmeye sayısına ulaşan “Chantaje”, video klibi ile ayrıca rekorlar kırdı ve 10 puan bir dans videosu. Yayınlandığı ilk 3 günde 10 milyon, 8 günde 30 milyon izlenmeyi geçen videosu ile Shakira, ocak ayının üçüncü haftasında Youtube üzerinden 400 milyon izlenme sayısını geride bırakırken, latin diva layığıyla muhteşem bir dönüş gerçekleştirmiş oluyor. Velhasıl, 11. stüdyo albümüne geri sayımda, Shakira için işler gayet yolunda gidiyor.


2015 ocak sonunda yakışıklı futbolcu Piqué’den ikinci çocuğu Sasha’yı dünyaya getiren Shakira, biri 2 yaşında Sasha, diğeri 4 yaşında Milan olmak üzere böylece iki çocuk annesi ve laf aramızda fiziği klipte yine nefis.Deli detaylarla Shakira


• Kolombiyalı yıldızın annesi İtalyan- İspanyol melezi, babası Lübnan asıllı. Gen havuzu bu kadar çeşitli olunca yetenek coşuyor.


• 8 kardeşin en küçüğüymüş, anlayacağınız vaktinde evde bir ben eksikmişim.


• Shakira, anlaşıldığı gibi Arapça şükretmekten geliyor. Bildiğin Şakir isminin dişi hali.


• İlk albümünü 13 yaşında kaydetmiş.


• Portekizce, İtalyanca, İspanyolca, İngilizce ve Arapça biliyor.


• Sigara ve alkol kullanmıyor. Kahve içmiyor. Sigara alkolü anladım ama kahvesiz nasıl yaşıyor bilemedim.


• Kolombiya Karayip sahilinde 5 metre heykelini dikmişler, olsun o kadar.


• En sevdiği şarkı U2 ‘nun “With Or Without You” şarkısı.


• Kulaklarını beğenmiyormuş, o yüzden saçlar o şekil.


• 2011’den beri Hollywood Şöhretler Kaldırımında bir yıldızı da var.


• 2010 yılında “Waka Waka” video klibinde oynadığında tanıştığı ve çocuklarının babası sevgilisi yakışıklı İspanyol futbolcu Piqué ile doğum günleri aynı. İkisi de 2 Şubat doğumlu.


• 125 milyondan fazla satan şarkıcının 8 Latin Grammy Ödülü, 2 Grammy Ödülü, 7 Billboard Ödülü ve tam 28 Latin Billboard Ödülü var. Wow...


Cenk Erdem


Cazkolik.com / 18 Ocak 2017, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cenk Erdem

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.