Charlie Porter Quartet Yıldız Teknik Üniversitesi’nde...

Charlie Porter Quartet Yıldız Teknik Üniversitesi’nde...

Amerikalı trompetçi ve besteci Charlie Porter’ın öncülüğünde kurulan dörtlüde Charlie Porter (trumpet), Adam Birnbaum (piano), Scott Ritchie (bass), Jon Wikan (drums) çalıyor.

Charlie Porter Quartet, geleneksel duruşu ile ilerici, coşkulu ve sofistike bir caz grubudur. 2005’te kurulan dörtlü, sınırsız bir yaratıcılık ve hayalgücü çerçevesinde standart repertuar, original yeni müzikleri yorumlamaktadır. Baskın müzikal elementleri ve etkileri bulunan anlatımcı müzik, dinleyiciyle iletişim kuran, görsel sanatlar ve dansta bulunan çeşitli estetik kavramları içermektedir. Louise Armstrong ve Dizzy Gillespie gibi üst düzey caz temsilcilerinin geriye bıraktıkları miras ve onların kültürel diplomasiye, bunun yanı sıra caz müziğine katkıları çok büyük önem teşkil etmektedir. Charlie Porter Quartet’in üyeleri, turneleri sırasında yerel müzisyenler ve dinleyicilerle kültür alışverişi ve iletişimleri sayesinde, kendi müzikleri ile iletişim kurma tecrübesi kazanmışlardır.

Amerikan Başkonsolosluğu ve YTÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi – Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü işbirliği ile düzenlenecek olan etkinliklere katılım serbesttir.

Tarih: 9 Haziran 2010, Çarşamba

ATELYE ÇALIŞMALARI:

Saat: 16.00 – 18.00

Yer: VEKOM Vedat Kosal Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Ses Kayıt Stüdyosu, Caz Dersliği

KONSER:

Saat: 18.00 – 20.00

Yer: Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü – Agavat Binası (N Blok) – Kapıönü

ADRES: Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü, Agavat Binası (N Blok), Yıldız Yerleşkesi, Beşiktaş / İstanbul

Cazkolik.com / 01 Haziran 2010, Salı
BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.