DAVETİYE: Cazın virtüöz piyanisti Emmet Cohen CRR'ye geliyor. 3 (çift) Cazkolik okurumuzu davet ediyoruz

DAVETİYE: Cazın virtüöz piyanisti Emmet Cohen CRR'ye geliyor. 3 (çift) Cazkolik okurumuzu davet ediyoruz

1 Mart Salı akşamı saat 20:00'de gerçekleşecek Emmet Cohen konser davetiyesine gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz.

 

Katılımcılar arasında konseri izleyecek Cazkolik okurları Sayın Evin Yılmaz, Sayın Dilan Sarar ve Sayın Çiğdem Gültekin olmuştur, değerli okurlarımıza güzel bir caz gecesi geçirmelerini dileriz. Akreditasyon mailleri üç okurumuzun mail adreslerine gönderilmiştir.

 


 

Caz piyanisti Emmet Cohen geçen sene her cazseverin seveceği güzel bir albüm yayınladı; "Future Stride".

 

Stride piyano erken dönem cazın piyanoda baskın bir çalış tarzı idi. Cazın erken dönemlerinde Ragtime olarak bilinen müziğin Fats Waller, Mary Lou Willams gibi öncü isimlerin ardından Art Tatum, Oscar Peterson gibi takip edenlerin daha gelişkin stilleriyle gelişen bu çalış tarzı dönemin New Orleans klüplerinde adeta cazla eğlencenin göbek adı oldu.

 

 

Piyanist Emmet Cohen stride piyano tarzını yenileyip modernleştirerek günümüze getirdiği albümü "Future Stride" ile CRR'ye konser vermeye geliyor

 

 

Elbette Cohen'in stride piyanosu geçmişin aynısı değil. Daha sofistike, kişisel ve yaratıcı bir yaklaşıma sahip. Re-enkarne bir müzik değil caz trio müziği yapan Cohen ve arkadaşları kontrbasta Yasushi Nakamura ile davulda Kyle Poole'dan gelişkin armonilerle dolu çağdaş bir stride müzik dinleyeceğiz.

 

Piyano tutkusunu 'piyano, siyah beyaz 88 kişilik bir ailedir, hepsi parmaklarımın altında harika bir orkestra oluşturmak için birlikte çalışır' diyerek özetleyen Cohen Türkiye'deki caz piyanistleri arasında pek tercih edilmeyen bir stile sahip olması nedeniyle mutlaka görülmesi, dinlenmesi gereken bir sanatçı.

 

Virtüöz ifade gücü, trio ile kurduğu yalın anlatım CRR gecesinde orada olan her müzikseveri etkileyecek ve güzel bir caz gecesi geçirmelerini sağlayacaktır.

 

Cazkolik.com / 26 Şubat 2022, Cumartesi

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.