Dijital müzik yayıncılığında Spotify'a rakip çıktı

Dijital müzik yayıncılığında Spotify'a rakip çıktı

 

Yeni aplikasyon 14 Aralıkta hizmete girecek

 

 

Duyurusu dün yapılan habere göre, ABD'de uydu üzerinden radyo yayın hizmeti sunan SiriusXM kendi adı ve yeni marka logosu ile Spotify gibi küresel müzik akış hizmeti veren markalara rakip olacağını duyurdu.

 

SiriusXM açıklamasında, ayda 9,99 dolara (bu hizmet Türkiye'ye gelir mi bilmiyoruz ama buraya özgü fiyat politikası izlemesi yerinde olur) hizmet vereceğini açıkladı.

 

SiriusXM, dinleyici bakımından keşfi ön plana çıkaran, kişiselleştirilmiş, kullanıcı dostu akış hizmeti sunmayı hedeflediğini belirtiyor.

 

Bu yeni aplikasyon, kişiselleştirilmiş açılış sayfasının yanısıra (tam ne kastediliyor bilmiyoruz ama benzerini Spotify da yapıyor) müzik dinleme, podcast yayınları ve spor olmak üzere dört bölüm halinde yayında olacak.

 

SiriusXM 'play' işlevini de optimize edilmiş yeni bir medya aracına dönüştürdüğünü belirtiyor. Yanısıra, podcast kitaplığı, çevrimdışı dinleme özelliği ve merkezi ses kitaplığı gibi özellikleri de uygulamaya dahil edeceğini duyurdu.

 

SiriusXM yetkilileri, geliştirdikleri yeni uygulamanın Spotify'e benzeyen ama daha fazla işe yarayan bir şey olacağının altını çiziyor.

 

SiriusXM'in yeni uygulaması 14 Aralıkta App Store, Google Play ve Amazon Fire cihazlarında kullanıma sunulacak, ek platformlar ve özellikler 2024 başında hizmete alınacak.

 

Cazkolik.com / 09 Kasım 2023, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.