"Drum&Bass Magazine" çıktı!

"Drum&Bass Magazine" çıktı!

 Şimdiye kadar dedik çünkü artık "drum" ve "bass"ın kendi dergisi var;

DRUM & BASS MAGAZINE ÇIKTI

Başta davulcu Ediz Hafızoğlu olmak üzere davul & bas sevdalısı ve müzikle iç içe, müzisyen bir ekibin hazırladığı dergi ile ilgili bize ulaşan basın bilgisi ise şöyle;

"Drum&Bass Magazine uzun zamandır gerçekleştirilmeyi bekleyen bir hayalden gerçeğe dönüşerek, Türkiye’nin ilk davul&bas dergisi olarak, “hepsi içinde” anlayışını reddedip yalnızca bir konsept dergi olma idealiyle yola çıkıyor.

Davul ve bas günümüzde müziğin altyapısını oluşturan iki temel enstrüman oldukları için bu dergide de yan yana yer alıyorlar. İsmini içeriğinden alan bu dergide davul ve bas üzerine her şeyin yazılması, tanıtılması ve hem eğitim hem iletişim anlamında müzisyenlere farklı bir bakış açısı sunulması hedefleniyor. Bu hayali gerçeğe dönüştürme kararlılığı ise müzisyenlerin müziğe olan bilinçli ilgisinin artmasına ve özellikle genç kuşaktan müthiş bir davulcu ve basçı potansiyelinin yetişmesine dayanıyor. Derginin içeriğinde enstrüman tanıtım analizleri, müzisyenlerin bu işe başlamalarından şu an bulundukları noktaya kadar ki hikayeleri, eğitimler, kayıt günlükleri, müzik eğitimi veren kurumların ve burs seçeneklerinin tanıtımları, yerli ve yabancı müzisyen / gruplarla yapılan röportajlar, yeni albümlerin tanıtımları vs. yer alıyor.

Ülkemize festivaller ve konserler aracılığıyla gelen ünlü müzisyenlerle yapılacak olan söyleşiler bu işe yeni başlayan müzisyenlere yol gösterecek, müzisyenlerin birbirleriyle iletişim halinde olmasını sağlayacak. Drum&Bass bir jazz, pop ya da rock müzik dergisi değil, tüm stillere aynı duruşla yaklaşan ve konularına hakim müzisyenlerin kendi tarzlarını kendi ifadeleriyle yorumlayacağı bir dergi olacak. Türkiye’nin alanlarında en iyi isimleri Drum&Bass’e kendi perspektiflerinden yazılarıyla katılacaklar. Cengiz Baysal, Eylem Pelit, Arıkan Sırakaya, Buket Doran, Bülent Akbay, Richard Laniepce, Aykan İlkan, Kağan Yıldız, Kerem Tüzün ve Serdar Barçın, Volkan Hürsever… Drum&Bass bu enstrümanlarla ilgilenen insanlara ulaşmayı ve varolan bir boşluğu özgün içeriği ile doldurmayı amaçlıyor."

"Drum & Bass" kesinlikle her sayısı tek tek satın alınarak ve her satırı okunarak desteklenmeli. Müzikle yatıp kalkan ülkemizin böylesi dergileri uzun yıllar sevgiyle yaşatacak ilgiyi göstermesi lazım.

Cazkolik olarak "Drum&Bass" Magazine’e hoşgeldin ve ömrün uzun olsun, solon uzun sürsün diyoruz!

Cazkolik.com / 14 Kasım 2009, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Orbay Yazganarıkan
  2009-11-14 18:37:11

  Çoook güzel bir gelişme herkes desteklemeli ben şahsen 3-5 tane alıp arkadaşlara bile dağıtabilirim, Modern Drummer alıyordum bu da üsteüne cila olacak, umarım iyi bir dağıtım meknizması olur

 • yamaç hasin
  2009-11-17 11:25:39

  müzikle ilgili her dergiyi en azın dan 1 sayı alıp okumak destek olmak gerekir diye düşünüyorum

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.