Dünyada 46, Türkiye`de 2 yıldır düzenlenen Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması başlıyor...

Dünyada 46, Türkiye`de 2 yıldır düzenlenen Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması başlıyor...

II. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması başlıyor!

Türkiye’nin ilk kez geçen yıl katıldığı, 46 yıldır 25 ülkede düzenlenen Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nın ikincisi, bu yıl Odeabank desteğiyle gerçekleşecek.

* * *

Adaylar, 9-13, 14-18 yaş piyano, özel kategori katılımcıları ise herhangi bir enstrüman veya şarkı dalında kendilerini temsil edebilecekler.

* * *

“Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması”nın ikincisi bu yıl Odeabank’ın desteğiyle gerçekleşecek. Yarışmanın amacı, genç yetenekleri buluşturarak, müzik öğreniminin akademik ve kişisel katkılarını ön plana çıkartmak ve müzik öğreniminin konumunu ulusal eğitimde güçlendirmek olan yarışmaya son online katılım tarihi 30 Nisan 2016.

* * *

Ülkemizde müzik yoluyla kendilerini ifade eden yarının genç liderlerine uluslararası bir performans platform yaratarak, onları cesaretlendirmeyi, özgüven ve başarı duygularını beslemeyi hedefleyen yarışmanın ilk aşaması web sitesi üzerinden halk ve juri oylamasıyla finalistlerin belirlenmesi, ikinci aşaması ise finalistlerin İstanbul’da juri karşısında yarışmalarından oluşuyor.

* * *

Yarışmanın finali 3-4-5 Haziran’da Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye www.ugy-istanbul.com adresinden ulaşmak mümkün.

Cazkolik.com / 15 Mart 2016, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.