Elektrik basçı Erhan Ertetik ilk solo albüm çalışmasını yayınladı

Elektrik basçı Erhan Ertetik ilk solo albüm çalışmasını yayınladı

Elektrik basçı Erhan Ertetik 4 parçadan oluşan solo EP çalışması DUDUDA'yı yayınladı.

 

Raci Pişmişoğlu, Eylem Pelit ve Güç Başar Gülle gibi isimlerle çalışarak yola çıkan Ertetik uzun süredir beklenen çalışmasını Temmuz başında duyurdu.

 

"DUDUDA" isimli ilk solo çalışmasında Ertetik'e klavyelerde Berkan Kaya ve Nevzat Yılmaz (Song for V), gitarda Cem Çatık, davulda Cengiz Tural ve Volkan Öktem (DUDUDA), Ersin Gülseli (Song for V), perküsyonda Ali Emre Çalgır eşlik ediyor.

 

Uzun zaman önce ayrıldığı caz füzyon üçlüsü Cazzip Project haricinde No: 34 ve Cem Çatık Experimentals isimli projelerin içinde yer alan Ertetik elektrik basıyla Gülşen ve Kıraç gibi pop starlarıyla da aynı sahneyi paylaşıyor.

 

Albümüne "DUDUDA" ile başlayan Ertetik parçaya 70'lerin Astrud Gilberto tarzı sözsüz intro vokalin ardından elektrik bas ve davulla çarpıcı bir başlangıç yapmış. Berkan Kaya ve Cem Çatık'ın klavye/gitar sololarının da altı ayrıca çizilmeli.

 

Ertetik'in elektrik bası "DUDUDA"yı takip eden diğer parçalarda da dinleyiciyi tatmin ederken enstrümanının hakkını veriyor.

 

Hızlı başlayan "DUDUDA"nın ardından daha yavaş bir icra olan "Song for V" elektrik basa has mayhoş notalarıyla etkileyici bir soloya dönüşmüş.

 

Ali Emre Algır'ın perküsyon renkleriyle bezediği "Rooftop"ın ardından Erhan Ertetik kısa albümünün kapanışını perdesiz bas solosu "Fretless Words" ile yapıyor.

 

Erhan Ertetik "DUDUDA" albümü ile elektrik bas repertuvarına tekrar tekrar dinlenmesi gereken yeni müzikler armağan ederken, öte yandan, farklı enstrümanların renkleriyle süslüyor. Hepsinden önemlisi, başarılı sanatçı, güçlü tekniği, likit ve lezzetli çalışı, perdeli/perdesiz tonlarıyla elektrik basa bundan sonra da sayısız önemli katkı sağlayacağını gösteriyor.

 

Cazkolik.com / 09 Temmuz 2021, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.