Geçen yıl ilk kez içten ve amatör bir heyecanla yola çıkan Kapadokya Caz Günleri önümüzdeki günlerde ikincisini düzenleyerek geleceğine dair ikinci basamağı oluşturuyor...

Geçen yıl ilk kez içten ve amatör bir heyecanla yola çıkan Kapadokya Caz Günleri önümüzdeki günlerde ikincisini düzenleyerek geleceğine dair ikinci basamağı oluşturuyor...

Geçen yıl bu zamanlarda caz dünyasına düşen haber olarak gündemimize giren Kapadokya Caz Günleri ilk heyecanını konserlerdeki başarı ve basının ciddi ilgisiyle tamamladıktan sonra hızla değişen gündemde yerini başka konulara bırakmıştı ama belli ki caz günlerini düzenleyen oyuncu İpek Erdem ve organizatör Elif Kayaman bu arada boş durmayarak hızla ikinci etkinlik günleri için çalışmaya başlamışlar bile.

Bu yıl ikincisi 30 Kasım ila 4 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan Kapadokya Caz Günleri 2 tıpkı geçen sene olduğu gibi bu sene de tüm konserler halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek.

2010’da Kozmik Müzik tarafından organize edilen Kapadokya Caz Günleri, bu sene de Kapadokya’nın büyülü doğa ve kültür varlıklarını caz müziği ile buluşturacak. Geçen sene basından gördüğü ilgiyi bu yıl ilgililer daha geniş kitleye ulaştırarak gündemde daha büyük bir paya sahip olmanın peşinde.

Bu yıl, Kapadokya Kültür Merkezi, Anatolian Houses, Han Çırağan, Bezirhane, Hanedan, Forum Kapadokya, La Rocca, Kapadokya Meslek Yüksekokulu ve Nevşehir Üniversitesi’nde gerçekleşecek etkinliklerde, Swing A La Turc, İmer Demirer Quartet & Ayşe Gencer, Onur Ataman Trio & Yahya Dai, Alp Ersönmez - Yazısız, Ozan Musluoğlu Quartet & Meltem Ege ve Ülkü Sunat gibi isimler sahnede olacak.

Etkileyici performansların yanı sıra sanatçılarla gerçekleşecek söyleşiler sayesinde, dinleyiciler caz müziği hakkında bilgi ve fikir paylaşımında bulunma şansı yakalayacaklar.

Kapadokya Caz Günleri 2011’in en büyük sürprizi, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek “Gençler için Caz” projesi olacak. Bine yakın öğrenciyi caz konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan etkinlikte çeşitli caz müzisyenlerinin atölyeleri ve Yahya Dai’nin bilgisayarlı müzik projesi B Planı yer alacak.

Kapadokya Caz Günleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nevşehir Valiliği, İl Özel İdaresi, Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, KAPHIB, Forum Kapadokya, Argeus Turizm ve daha bir çok kuruluş tarafından destekleniyor. Bütün etkinlikler ücretsiz olarak izlenebiliyor ve bazı konser mekanlarına toplu ulaşım sağlanıyor.

Kapadokya Caz Günleri’nin açılış konseri, 30 Kasım 2011 tarihinde ney sanatçısı Şenol Filiz ve Önder Focan’ın da üyesi olduğu Swing A La Turc tarafından Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezi’nde 20:30’da gerçekleştirilecek. Caz Günleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi 11 Kasım 2011 tarihinden itibaren kapadokyacazgunleri.com sitesinden edinilebilecek.

Kapadokya Caz Günleri 2 programı

30 Kasım 2011, Çarşamba

Söyleşi: Şenol Filiz, Önder Focan
Yer: Nevşehir Üniversitesi
Saat: 14:00

Kapadokya Caz Günleri Açılış Konseri

Konser: Swing A La Turc
Yer: Kapadokya Kültür Merkezi
Saat: 20:30


1 Aralık 2011, Perşembe

Atölye / Workshop: Gençler için Caz
Yer: Kapadokya Kültür Merkezi
Saat: 14:00

Konser: Onur Ataman Trio & Yahya Dai
Yer: Han Çırağan
Saat: 21:00


2 Aralık 2011, Cuma

Söyleşi: Alp Ersönmez
Yer: Kapadokya Meslek Yüksek Okulu
Saat: 14:00

Konser: Alp Ersönmez Quartet - Yazısız
Yer: Anatolian Houses
Saat: 21:00

Caz Geceleri: Ülkü Aybala Sunat Trio
Yer: La Rocca
Saat: 23:00


3 Aralık 2011, Cumartesi

Gündüz Konseri
Yer: Forum Kapadokya Alışveriş Merkezi
Saat: 15:00

Konser: Ozan Musluoğlu Quartet feat. Meltem Ege
Yer: Hanedan Kervansaray Restaurant
Saat: 21:00

Caz Geceleri: Ülkü Aybala Sunat Trio
Yer: La Rocca
Saat: 23:00


4 Aralık 2011, Pazar

Gündüz Konseri
Yer: Kapadokya Alışveriş Merkezi
Saat: 15:00

Konser: Ayşe Gencer & İmer Demirer Quartet
Yer: Bezirhane
Saat: 20:30


Cazkolik.com / 10 Kasım 2011, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.