Günün Albümü: Bob Dylan; "Fallen Angels" (2016).

Günün Albümü: Bob Dylan; "Fallen Angels" (2016).

Bob Dylan elli küsür yıldır müziğin yönünü belirleyen en önemli müzisyen. Cazdaki karşılığı olsa olsa Miles Davis olabilir.

* * *

Dylan da uzun süredir, tıpkı Miles gibi, kendisine tanınan artistik özgürlüğün tadını çıkarıyor; kendisi dahil hiç kimse ve hiç bir şeyi umursamadan, canı ne zaman ne yapmak isterse onu yapıyor.

* * *

2015`de yayınladığı ve Frank Sinatra şarkı kitabını cover`ladığı Shadows in the Night albümüyle olduğu gibi,  müzik dünyasını ters köşeye yatırmaya devam ediyor. Bu sefer de bir öncekiyle aynı havada bir albüm yayınlayarak şaşırttı.

* * *

Yeri gelmişken söyleyelim; Dylan yaptığının coverlamak olmadığını tam da aksine şarkıları mezarlarından çıkarttığını ve üzerlerindeki örtüyü kaldırdığını, uncover ettiğini söylüyor. Shadows in the Night`da kalp ağrıları hakimdi; Fallen Angels mutlu bir havaya sahip. Ekip sıkı, düzenlemeler temiz, işçilik berrak. Dylan`ın sesi bile kulağa `güzel` geliyor. Hikmetinden sual olmaz; diğerleri gibi bunun da kalbimizdeki yeri hazır. Yap da, ne yaparsan yap; kabulümüz!

* * *

Albümden sizin için seçtiğimiz parça: "Melancholy Mood".

Cazkolik.com / 14 Haziran 2016, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Turgay Yalçın

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X