Günün Albümü: "Pfrancing (No Blues)" (Kyle Eastwood, 2005)

Günün Albümü: "Pfrancing (No Blues)" (Kyle Eastwood, 2005)

Hak ettiği değeri görmemesine şaşırdığım insanların başında geliyor Kyle Eastwood. Soyadının sağlayabileceği kolay yaşamı sürmeden kendi yolunda yürüyen ve arkasında bıraktığı tüm başarılar için ‘alın teri’ dökmüş bir müzisyen. Belli ki babasından sadece soyadını ya da yakışıklılığını almamış; mücadele azmini, ferasetini, sanata ve caza merakını da heybesine yüklenip kendi hedefi doğrultusunda yürüme cesaretini göstermiş. Hem de ‘yıldız’ olabileceği bir enstrumanı değil tam tersine kendisini yardımcı ‘oyuncu’ konumuna yerleştirecek bir sazı seçmiş; tüm iyi basçılar ve liderler gibi grubuna özgürlük tanıyıp, zihninde duyduğu müziğin billurlaşmasına izin vermiş.

* * *

Günün parçasını, Eastwood’un 2015 albümü Timepieces’den seçtik. Klasik dönemin büyük ustalarına saygı duruşu mahiyetindeki albümde, Herbie Hancock ve Horace Silver gibi ikonik isimlerin bestelerinin yanısıra grup üyelerinin orijinal bestelerini yorumluyorlar.

* * *

Seçtiğimiz Miles Davis bestesi, Pfrancing (No Blues), albümün ‘bonus’larından. 

* * *

Beyazların da blues çalabileceğine ikna olacağınız ve canlı kaydedilmiş olan bu icrada, Richard Germanson piyanoda, Alex Norris trompette, Jason Rigby tenor saksofonda, Joe Strasser davulda ve Kyle Eastwood akustik basta yer alıyor.

* * *

Başka bir işle uğraşmadan yaslanın arkanıza; mümkünse takın kulaklığınızı ve iyi caz dinleyin.

* * *

Clint Eastwood baba bir oyuncu ve yönetmen ama oğlu da baba bir müzisyen...

Cazkolik.com /11 Temmuz 2016, Pazartesi

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Turgay Yalçın

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.