Günün en güzel öğünü sevdiğimiz bu en güzel müzikle buluşursa ne olur: `Kahvaltıda Caz` başlıyor!

Günün en güzel öğünü sevdiğimiz bu en güzel müzikle buluşursa ne olur: `Kahvaltıda Caz` başlıyor!

Dinlemekte olduğunuz müzik 24 Haziran sabahı Kahvaltıda Caz`da çalacak piyanist Marian Petrescu`nun Body And Soul albümünden alınan nefis bir Beautiful Love yorumudur.


Hakan Erdoğan her yıl ve yıl boyunca merkezinde cazın olduğu ama biz cazseverlere bu harika müziği farklı lezzetlerle sarmalayarak takdim eden bir adam. Bu anlamda Türkiye de cazı hayatın lezzetleriyle buluşturan en yaratıcı etkinlik organizatörü. Hepimiz caz konserlerine gideriz ama sadece konsere gideriz, o konserin önü arkası sonrası öncesi boştur, ne yapacağımız bize kalmıştır oysa Hakan Erdoğan öyle yapmıyor, cazseverlere aynı fiyatın içinde bir de yemek ikram ediyor, arada başka şeyler ekliyor. İki yıldır Ramazan`da Caz konserleri böyle, gerçekten çok ilgi gören konserler... Topkapı Sarayı`nın bahçesinde ya da Yıldız Hasbahçe konserlerinde ikram edilen o lezzetli yemekleri hatırlayın, ama yok eğer ben gitmedim diyorsanız daha ne duruyorsunuz, işte size fırsat, bir kaç yıldır geleneksel hale getirdiği Kahvaltıda Caz 24 Haziran sabahı yeniden başlıyor. `Kahvaltıda Caz` geçen seneler çok yoğun ilgi görmüştü, aynı ilgiyi yine göreceğine eminiz ama bu kez siz de orada olun...

Yıldız Sarayı Hasbahçe`nin yemyeşil bahçesinde, İstanbul`un tarihine tanıklık etmiş ağaçların gölgesinde, çimenlere atılmış minderler üzerinde kahvaltınızı ederek hepsi birbirinden üstün müzisyenlerden caz dinlemenin ömre bedel olduğunu düşünün... Hatta düşünmeyin, orada olun...

Orada olacağız ama nasıl, kimler var diyorsanız buyrun...

24 Haziran 2012 Pazar: Marian Petrescu Trio

2005 yılında kaydettiği From Mozart To Jazz albümüyle Türkiye`de ve Avrupa caz dünyasında büyük ilgi gören piyanist Marian Petrescu müziklerinde swing`den, bop`a, latin semalarına uzanan renklilikte ama en önemlisi lezzette bir müziği var. Hayranlık uyandıran bir tekniği ve yaratıcı çalımıyla 1989 yılında Martial Solal Caz Piyano Yarışması`nda ikincilik aldı. İlk plağını kaydettiğinde ise henüz 16 yaşındaydı. Montreux, Paris, Kopenhag festivallerinde çaldı. Arturo Sandoval, Toots Thielemans, Al Jarreau, Didier Lockwood, Richie Beirach, Tony Willimas, Ulf Wakenius, Ray Charles gibi yıldızlara çaldı, Şimdi o lezzetli müziği kahvaltıda cazı şanslı ve seçkin davetlilerine dinletecek.

01 Temmuz 2012, Pazar: Jam Session, Neşet Ruacan House Band

Tam da o günlerde 19. İstanbul Caz Festivali`nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü`nü alacak olan caz gitarının duayen ismi Neşet Ruacan Kahvaltıda Caz`ın Temmuz başındaki etkinliğinde kendisine eşlik edecek sürpriz müzisyenlerle güzel bir Pazar gününe imza atmaya hazırlanıyor.

08 Temmuz 2012, Pazar: Kent Mete & Matt Hall Project

Ülkemizin en yetenekli caz piyanistlerinden Kent Mete ve uzun yıllardır ülkemizde yaşayan Amerikalı basçı, caz müzisyenlerinin en sevdiği isimlerin arasında olan Matt Hall cazın en güzel melodileriyle sizi dolu nefis bir pazar sabahına bekliyorlar.

15 Temmuz 2012, Pazar: Aydın Esen Group

Bu haberin yayına girdiği gece Antalya caz Festivali`nde Bob Moses ile herkesin çok beğendiği konsere imza atan ülkemizin yetiştirdiği en yaratıcı ve kariyerli caz piyanistlerinden Aydın Esen bu kez kendi ekibiyle 15 Temmuz sabahını müzikle çok daha güzel bir sabaha çevirecek. Hiç bir konserin kaçmayacağı gibi, bu da kaçmaz!

Bizce, zaten o günlerde tüm hararetiyle yürüyecek olan İstanbul Caz Festivali konserlerinden arta kalan Pazar sabahlarını `Kahvaldıta Caz`la değerlendirmek kendiniz ve sevdikleriniz için yapılacak en güzel planlardan biri olacak.

Hiç vakit kaybetmeden biletiniz ayırtmak için lütfen bu satıra tıklayın.

Resimler geçen yılın Kahvaltıda Caz etkinliklerinden alınan resimlerdir.

Cazkolik.com / 19 Haziran 2012, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.