Hayatını Amerika`da sürdüren caz şarkıcısı Feyza Eren son iki yılda üçüncü albümünü yayınladı...

Hayatını Amerika`da sürdüren caz şarkıcısı Feyza Eren son iki yılda üçüncü albümünü yayınladı...

Amerika`da doğup büyüyen ama bulduğu her fırsatta Türkiye`ye gelen başarılı caz şarkıcısı Feyza Eren son iki yıla üç albüm sığdırmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde yeni albümü "Imagination"ın haberini paylaşan Feyza onbir şarkıdan oluşan albümünde seslendirmeyi çok sevdiği caz standartlarını yorumlamayı tercih etmiş. iTunes, Google Play ve Amazon`dan digital olarak satın alabileceğiniz albümü dilerseniz Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz.

* * *

"Secret Love", "Naima", "But Beautiful", "It Could Happen to You", "500 Miles High" gibi toplam on bir şarkıyı yeniden düzenleyen Eren`e albümde davulcu Steve Davis hem düzenlemelerde yardım etmiş hem de albümün son şarkısı "Playground"un bestesine imzasını atmış. Albümde ayrıca Ryan Marquez piyanoda, Ric Vise`da basta sanatçıya eşlik etmiş.

* * *

Caz standartlarında oldukça usta bir isim olan Feyza "Open Your Eyes" isimli albümünü bu yıl başında yayınlamıştı. "Open Your Eyes", "Weaver of Dreams", "Blame It", "Morning", "Nature Boy", "Bluesette" gibi tanınmış besteleri yorumlayan Eren son iki yıla sığdırdığı üç albümün en eskisini ise 2015 yılbaşı döneminde "A Bossa Nova "Christmas" adıyla yayınlamıştı.

Feyza Eren yıllar önce Radyo Cazkolik`te ilk albümü "I`m New" ile Tunçel Gülsoy`un "Evde Çalamadıklarım" programına sürpriz küçük canlı performanslarla konuk olmuştu. Programı buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Cazkolik.com / 04 Temmuz 2016, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.