"Yerin Altında" konserleri başladı

"Yerin Altında" konserleri başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehirde gerçekleştirdiği kültürel ataklara bir yenisini ekledi. İstanbul'un yeni konser alanlarına ihtiyacı malum, akıllıca bir düşünceyle şehrin kullanıma uygun tarihi ya da tarihi olmayan binaları ve alanları  ihtiyaçlara göre yeniden şekillendirildi ve İstanbul'a değer katmaya başladı. Bu konuda yapılan en önemli katkı Kadıköy yakasındaki Müze Gazhane oldu. Bu etkileyici kültür merkezinin yeni bir sahnesi daha var artık.

 

Müze Gazhane’nin yeni ve sıra dışı sahnesi ‘Yerin Altında’. Yeniden değerlendirilen otopark alanında düzenlenen konser serisinin ilkinde Lalalar sahne aldı. Alışılmışın dışındaki bu yeni performans alanı ruhuna uygun etkinliklere hazırlanıyor. Sesle, ışıkla ve müzikle görsel şölene dönüşecek etkinliklere İstanbulluların yoğun ilgi göstereceğini tahmin ediyoruz.

 

"Yerin Altında" serisinin ilk konserinde Ali Güçlü Şimşek, Barlas Tan Özemek ve Kaan Düzarat’tan oluşan ‘Lalalar’ Anadolu ezgilerinin nostaljik dokusunu fütüristik ögeler, sinematik bas tınıları ve kirli elektro beat’lerle buluşturdu. ‘Lalalar’ ayrıca, çıkacak yeni albümdeki müzikleri ilk kez ‘Yerin Altında’ dinleyicisi için çaldı.

 

 

Her Perşembe yeni konser

 

 

"Yerin Altında" konserleri, Şubat ayı boyunca her perşembe farklı sanatçılara yer verecek. Gerçekleşecek etkinlikleri KÜLTÜR AŞ ve Müze Gazhane’nin sosyal medya hesapları ile kultur.istanbul ve muzegazhane.istanbul web sitelerinden takip edebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 05 Şubat 2022, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.