Haydi, Bodrum`da Caz Kampı`na... Amerikanın caz geleneği olan "Caz Kampı" bu yıl Türkiye`de.

Haydi, Bodrum`da Caz Kampı`na... Amerikanın caz geleneği olan  "Caz Kampı" bu yıl Türkiye`de.

Caz müziğini 4 gün 24 saat üzerinden ve arkadaşlık ortamında yaşamak, cazın usta isimlerinden dersler almak, kısa süreliğine dünyayı caz üzerinden anlamak ve hissetmek için kendine izin ver, tatilinin bir kısmını "Caz Kampı"nda geçir...

* * *

Amerika`da uzun yıllardır çocuk yaşta başlayarak düzenlenen caz kampları insanların hem bu güzel müzikle bir yaz tatii ortamında daha fazla vakit geçirmesini, hem usta isimlerden caza dair pekçok yeni şey öğrenmesini sağlıyor. Zaman içinde Avrupa`da da düzenlenmeye başlayan caz kampları şimdi Türkiye`de hayata geçiyor.

Kampta neler olacak?

Türkiye`de caz müziğin önde gelen isimlerini eğitmen olarak buluşturan Caz Kampı`nda caz vokalisti Ece Göksu, duayen caz gitaristi Neşet Ruacan, caz trompetin usta ismi İmer Demirer, caz piyanisti Can Çankaya, basçı Kağan Yıldız ve davulcu Berke Özgümüş`ün biraraya gelerek oluşturdukları "Caz Kampı" 5 ila 8 eylül tarihleri arası Bodrum Gümüşlük Festival Merkezi`nde gerçekleşecek.

* * *

Dört gün sürecek kampta profesyonel, öğrenci, amatör ya da caz müziğine gönül vermiş katılımcılar enstrüman/vokal çalışmaları, atölye çalışmaları, teori ve doğaçlama gibi çalışmalarda yer alırken aynı zamanda bu önemli isimlerle birarada konser verme imkanı da bulacaklar. Kampın sonunda, 8 eylül akşamı tüm katılımcılar Off Gümüşlük`te "Caz Kampı"nın final konserinde sahnede olacaklar.

Son başvuru tarihinin 10 ağustos olduğunu unutmayın ve iletişim için Ahmet Berksoy`u 0 533 202 3151`den arayıp rezervasyonunuzu yaptırın.

Ece Göksu ile vokal çalışmaları, Neşet Ruacan`la gitar, Can Çankaya ile piyano, Kağan Yıldız`la bas, Berke Özgümüş`le davul ve İmer Demirer`le trompet çalışmaları Caz Kampı`nın atölye, caz teori ve doğaçlama çalışmalarına eşlik edecek.

Cazkolik.com / 31 Temmuz 2017, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.