Herbie Hancock`ın büyüleyici kariyerine alternatif bir yorum

Herbie Hancock`ın büyüleyici kariyerine alternatif bir yorum

Bu albüm hakkında en ilgi çekici eleştiriyi TimesOnline`dan Clive Davis yapmış. Doğrusu hiç uğraşmadan, Clive`ın söylediklerine kulak verelim, çünkü o gerekli her detayı gayet güzel anlatmış. Adını "O Zaman ve Şimdi: Bir Bütün Olarak Herbie Hancock" olarak çevirebileceğimiz albümle ilgili şunları söylüyor Clive Davis; "Evet, bir bütün olarak belki ama o kadar açık bir kesinlikte değil maalesef. Tahmin edilebilecek kimselerin Chameleon, Maiden Voyage, Cataloupe Island gibi çok tanınmış parçalarını yorumlamış olmaları, raflara verildiği sıralarda İngiltere`de turnede olan Hancock`ın eline geçtiğinde bu albüm ona hoş bir sürpriz olmuştur mutlaka. Stevie Wonder`ın, St. Louis Blues`da ki yorumu iş görür! Corinne Bailey Rae, River yorumunda saygılı bir görünüm sergilemiş. Bu albümün en ilgi çekici tarafı ise bonus olarak Joni Mitchell`ın River`ın canlı kayıt yeni bir versiyonunun bulunuyor olması. Bu "deluxe edition" albümün nisbeten pahalı versiyonunu almak istiyorsanız içindeki DVD kaydını da beğeneceğiniz kesin."

2008 Herbie Hancock`ın yılı oldu kesinlikle! Yıl boyunca kazanılacak ne kadar ödül ve onur varsa hepsini kazandı. Grammy"de "Yılın Albümü" ödülü, DownBeat`ten "Yılın Sanatçısı" ödülün, "Time Magazine 100" listesi, "Son 50 Yılın En Etkileyici Müzikal Kariyeri", "Dünyanın En Etkili Kültür İkonu" gibi sayısız onura ve ödüle doydu.

Amerikada raflara 23 Eylül`de giren albümün yüksek satış beklentisi yapımcılarını ve müzik sektörünü memnun edecek gibi görünüyor.

01 Maiden Voyage
02 Cantaloupe Island
03 Wiggle Waggle
04 Chameleon
05 St. Louis Blues

06 Chan`s Song (Never Said)
07 River
08 Don`t Explain
09 All Apologies

10 Watermelon Man
11 Rockit (Live)
12 River (Live)

Lisa Hannnigan Vokal, Harvey Mason, Sr. Davul, Marcus Miller Bas, Benny Powell Trombon, Bernard "Pretty" Purdie Davul, Stevie Wonder Armonika, Vokal, Billy Butler Gitar, Jerry Jemmott Bas, Shane Fitzsimons Bas, Damien Rice Vokal Vyvienne Long Çello, Lionel Loueke Gitar, Darrell Diaz Keyboard, Toni Williams Davul, Wallace Roney Trompet, Bill Summers Vurmalılar, Alex Al Bas, Ray Alonge French Horn, Garnett Brown Trombon, Arthur Clarke Baritone Sax, Vinnie Colaiuta Davul, George Devens Vurmalılar, Joe Farrell Alto, Tenor Sax, Eric Gale Gitar, Matthew Garrison Bas, Freddie Hubbard Trompet, Kornet, Paul Jackson Bas, Marimba, Marimbula, Joni Mitchell Vokal, Terri Lyne Carrington Davul, Ron Carter Bas, George Coleman Tenor Sax, Johnny Coles Trompet, Herbie Hancock Org, Piyano, Conductor, Arp, Fender Rhodes, Keyboard, Joe Henderson Flute, Tenor Sax, Dave Holland Bas, Bennie Maupin  Bas Klarnet, Tenor Sax , Bobby McFerrin Vokal, Joe Newman Trompet, John Scofield Sitar, Bob Sheppard, Soprano Sax, Wayne Shorter Tenor Sax, Eddie Henderson Trompet, Ernie Royal Trompet.

Cazkolik.com / 2008

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.