İş Sanat bu sezon sahnesinde dünyaca ünlü cazcılara yer verecek

İş Sanat bu sezon sahnesinde dünyaca ünlü cazcılara yer verecek

Pandemi döneminin ardından İstanbul'un köklü kültür merkezi İş Sanat'ta yeni sezon programını açıkladı. Bu sene cazın dünyaca ünlü sanatçılarına sahnesinde yer verecek İş Sanat'ın caz ve türevleri müziklere yönelik konserlerini derledik. 

 

 

Jan Garbarek Quartet, Trilok Gurtu ile İş Sanat’ta

 

 

Dünyayı kuzey Avrupa cazı kavramıyla tanıştıran müzisyenlerin önde gelen ismi Norveçli saksafoncu Jan Garbarek dörtlüsüyle İş Sanat’a geliyor. Konserin sürpriz ismi Chick Corea ve Don Cherry gibi isimlerle çalan vurmalı ustası Trilok Gurtu olacak. Konser 27 Nisan Perşembe 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek.

 

 

Jaga Jazzist ile sahne yangın yeri

 

 

Kalabalık, canlı, dinamik sahnesi ve müziğiyle sahneyi yangın yerine çeviren Norveçli progresif caz topluluğu Jaga Jazzist, 25 Ocak Çarşamba 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda konser verecek. Sıradışı bir orkestra görünümündeki topluluk müziklerinde trompet, trombon, elektrik gitar, bas gitar, tuba, flüt, trombon, klarnet ve vibrafon gibi birbirinden dinamik enstrümanlara yer veriyor.

 

 

Türk cazında yeni bir proje; Almagest

 

 

İş Sanat’ın “Umut ve Dayanışma” adını verdiği 2022-2023 sezonunda Almagest adıyla bir araya gelen piyanist Sabri Tuluğ Tırpan, gitarist Cenk Erdoğan, bas gitarist Eylem Pelit ve davulcu Volkan Öktem konserlerinde sürpriz konuklar da ağırlayacak. Almagest Quintet konseri 1 Mart Çarşamba, saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek.

 

 

Londra'dan Sinatra şarkıları gecesi

 

 

İş Sanat, Londra prodüksiyonlu “Simply Sinatra” konserini Kasımda İş Kuleleri Salonu’nda seyirciyle buluşturacak. London Concert Orkestra’nın sahne alacağı konserde solistler Matt Ford ve Katie Birtill’in seslendireceği Sinatra şarkıları her kuşaktan cazseveri buluşturacak.

 

 

Kontrbasın tarifini geliştiren adam; Renaud Garcia-Fons da İş Sanat'ta

 

 

Caz ve gelenekselin buluştuğu “Le Souffle Des Cordes” (Tellerin Nefesi) ünlü caz kontrbasçısı “Renaud Garcia-Fons”un son projesi. Sanatçının Serkan Halili ve Derya Türkan ile bir araya gelerek oluşturduğu Tellerin Nefesi, geleneksel Türk müziği motiflerinin yanı sıra flamenko müziğinin etkilerini de barındırıyor. Fons’a Serkan Halili ve Derya Türkan yanında, Kiko Ruiz (flamenko gitar), Florent Brannens (keman), Amandine Ley (keman), Aurelia Souvignet (viyola) ve Nicolas Saint-Yves (cello) eşlik ediyor. Konser, 22 Şubat Çarşamba, 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek.

 

Kuşaktan kuşağa bir Frankofon pop efsanesi; Adamo

 

 

Salvatore Adamo uzun bir aradan sonra seyircisiyle İş Kuleleri Salonu’nda buluşacak. "Her Yerde Kar Var", “Karlar Düşer”, “Komşu Kızı” şarkılarının orijinallerinin sahibi olan Adamo, 60’lı yıllardan bu yana her nesilden Türk müzikseverin en sevilen şarkıcıları arasında yer alıyor. Adamo konseri Şubat ayında İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek.

 

 

Nünü caz söylüyor

 

 

Türk pop müziğin sevilen ismi Nükhet Duru, 16 Kasım Çarşamba akşamı “Nünü Caz Söylüyor” isimli özel konseriyle İş Kuleleri Salonu’nda sevenleriyle buluşacak. Kendi şarkılarının yanı sıra kabare ve caz şarkılarına da repertuvarında yer veren Nükhet Duru, Türkiye’nin önemli caz müzisyenleri ile birlikte unutulmaz bir konsere imza atacak.

 

 

Tango da İş Sanat'ta

 

 

İş Sanat Mayıs ayını Tango After Dark başlıklı dans gösterisiyle renklendirecek. Dünya Tango Şampiyonu German Cornejo ve dans topluluğu, “Tango After Dark” İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiyle buluşacak.

 

Cazkolik.com / 15 Eylül 2022, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.