Bob Dylan`ın mart sonu çıkacak yeni albümü "Triplicate" cazseverleri de yakından ilgilendiriyor.

Bob Dylan`ın mart sonu çıkacak yeni albümü "Triplicate" cazseverleri de yakından ilgilendiriyor.

Mart sonunda 3 LP`den oluşan büyük bir set yayınlamaya hazırlanan Bob Dylan aldığı Nobel ödülü sonrası yeniden konuşulmaya hazırlanıyor. Büyük sanatçının yeni albümü cazseverleri de yakından ilgilendiriyor. Dylan "Triplicate" adını verdiği çalışmasında American Songbook denlen Amerikan standartlarını seslendirmiş. Hatta, albümden ilk çalışma yayınlandı bile, biz de hemen aşağıya aldık. Tüm caz müzisyenlerinin mutlaka seslendirdiği standartlardan "My One and Only Love" bu kez Dylan yorumuyla yeniden hayat buluyor.

* * *

Columbia firmasından çıkacak olan 3 LP setin her biri ortalama 10 Amerikan standardını barındıran bir çalışma olmuş. Frant Sinatra`nın 1953 yılında seslendirmesiyle ünlü hale gelen "My One and Only Love" tüm zamanların en sevilen besteleri arasında yeraldı. Cazda sayısız ölümsüz yorum kaydedildi ama hemen ilk akla gelen Johnny Hartman ve John Coltrane`in yorumu gibi yorumlar oldu.

* * *

Dylan`ın albümde Hogay Carmichael`ın "Stardust", Herman Hupfeld`in "As Time Goes By" gibi eserleri seslendirdiği basına açıklandı ve tabii herkesi aldı bir merak, şimdilik merakı sadece yayına aldığımız şarkı giderebilir. Bakalım albüm çıkmadan daha ne gibi haberler gelecek, bekliyoruz ama bir yandan dinliyoruz.

Cazkolik.com / 22 Şubat 2017, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X