JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması sonuçlandı

JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması sonuçlandı

Bu yıl 30'uncu yaşını kutlayan Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden Akbank Caz Festivali kapsamında ilk kez 2011 yılında hayata geçtikten sonra bir süre ara verip bu yıl dördüncü kez yeniden düzenlenen “JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması”nda sonuçlar belli oldu.

 

Türkiye caz sahnesinin temsilcilerinden; Alp Ersönmez, Cem Tuncer, Çağrı Sertel, Ediz Hafızoğlu, Elif Çağlar, Engin Recepoğulları, Ercüment Orkut, Ferit Odman, İlhan Erşahin, Kağan Yıldız ve Sibel Köse'den oluşan jüri yarışmaya katılan genç caz müzisyenlerinin performanslarını Nefesliler, Vurmalılar, Telliler, Tuşlular ve Vokal kategorileri altında değerlendirdi.

 

Birbirinden yetenekli amatör genç caz müzisyenlerinin, müzik kariyerinde farklı bir pencere açmak ve çalışmalarını daha geniş dinleyici kitlelerine ulaştırmaları amacıyla düzenlenen yarışmada “En İyi Performans” kategorisinde Yunus Belgin, “En İyi Doğaçlama” kategorisinde Aslı Tan ve “En İyi Yorum” kategorisinde Atılgan Nalıncıoğlu birinci oldular.

 

Dereceye giren genç caz müzisyenleri, 30. Akbank Caz Festivali kapsamında usta sanatçılarla aynı sahnede yer alarak festivalin bir parçası olma imkanı yakalamanın yanında Zuhal Müzik’ten çeşitli hediyeler ve Zuhal Müzik stüdyolarında kayıt imkanı kazandılar.

 

Cazkolik.com / 18 Kasım 2020, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.