Johnny Depp, gitar efsanesi Jeff Beck ile çok tartışılacak bir müzik albümü yayınladı

Johnny Depp, gitar efsanesi Jeff Beck ile çok tartışılacak bir müzik albümü yayınladı

Amber Heard ile davası nedeniyle bir yıldır gündemde olan Johnny Depp mahkeme dönemini atlattı mı bilmiyoruz ama gitar efsanesi Jeff Beck ile çıkardığı "18" isimli sürpriz yeni albüm herkesi şaşırtacak.

 

Jeff Beck'i anlatmaya gerek yok, bu haberin asıl öznesi Jeff Beck olmalıydı. Altmış yılı aşkın rock müziğin en önemli ikonları arasında görülen Beck geçmişte caz efsanesi Herbie Hancock dahil çok sayıda müzisyenle işbirliği yapmıştı.

 

Elbette Johnny Depp'in adı popüler olarak albüme damga vuracak, ayrıca, Depp'in müzikle ilgisi yeni değil, geçmişe dayanıyor.

 

Rock müzik siteleri Beck gibi birinin tık tuzağı olarak anlaşılacak bir projenin içine girmesi mümkün değil fikrinde buluşuyor. Altmış yılı bulan hayatı rock tarihinin özeti olan böyle biri Depp ile aynı albümde olmayı göze aldıysa mutlaka iyi bir şeyler vardır.

 

"18" albümünde ikisi Depp bestesi 13 müzik var. Diğer parçalarda farklı isimlerin müzikleri var. Bir cover albümü olarak "18"de Davy Spillane'nin "Midnight Walker", Beach Boys'un "Don't Talk (Put Your Head on My Oomme)" ve Miracles'ın "Ooo Baby Baby" şarkılarındaki lirik performanslar dikkat çekiyor.

 

Johnny Depp albümde yer alan parçaların tamamında var. Bazen bas, bazen davul, bazen gitar çalmış.

 

Beck ile Depp'in işbirliği çoğu müzikseverin kulağına tuhaf gelse de medya bu albümü yorumlamak bakımından ikiye bölünebilir mi?

 

Kimileri, dava sürecinden başarıyla çıkan Depp'in bu albümünü bir meydan okuma gibi algılayabilir. Bazı medya sitelerinde Depp'in intikam hissi ile bu albümü yayınladığı da yazılanlar arasında.

 

Beck ve Depp'in albümü "18" şu sıra yayınlanan en sansasyonel albüm olacaktır. Bakalım Depp'in hayatı haricinde albüm nüziğiyle de ilgi görecek mi?

 

Cazkolik.com / 15 Temmuz 2022, Cuma

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.