KEF hoparlörler ve Hegel amfilerin muhteşem uyumu ses tutkunlarıyla buluştu

KEF hoparlörler ve Hegel amfilerin muhteşem uyumu ses tutkunlarıyla buluştu

Dünyanın en önemli hoparlör üreticilerinden biri olan KEF ile Hi-Fi dünyasının üst segment amplifikatör markaları arasında yer alan Hegel, 15 Eylül’de yapılan lansman ile birlikte olağanüstü bir uyum yaratan hoparlör ve amfilerini ses tutkunlarıyla buluşturdu.

 

KEF Türkiye, Hegel ve Bircom tarafından The Badau’da gerçekleşen etkinliğe marka yetkililerinin yanı sıra teknoloji, müzik ve basın dünyasından pek çok önemli isim katıldı.

 

Sese mümkün olduğunca az müdahale ederek dinleyicilerle buluşturmak üzere 1961’den bu yana faaliyet gösteren KEF ve 30 yılı aşkın deneyime ek olarak, kazandığı sayısız ödülle ses dünyasının vazgeçilmez markaları arasında yer alan Hegel; zamansız ürünlerinin lansmanında ses tutkunlarıyla bir araya geldi. 15 Eylül Perşembe günü The Badau’da yapılan lansman, KEF Avrupa İş Geliştirme Müdürü Julien Jepsen, Hegel Pazarlama ve Satış Müdürü Anders Ertzeid ve KEF Hegel Bircom Marka Yöneticisi Furkan Satış’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

 

Hegel amplifikatörlerin güç verdiği KEF pasif hoparlörler, LS60, LSX II, KC62 ve birçok yeni üst düzey Hi-Fi sistem dinletisinin yapıldığı bu özel etkinlikte, markalar ve Hi-Fi dünyası hakkında söyleşilere de yer verildi. Dünyaca ünlü Türk caz bateristi ve besteci Ferit Odman’ın açılış performansına sahne olan buluşmaya teknoloji, müzik ve basın dünyasından pek çok önemli isim katılım sağladı.

 

 

KEF

 

Dünyanın önde gelen Hi-Fi hoparlör üreticisi KEF’in ses ve teknoloji tutkusu 1961’de İngiltere’nin Kent şehrinde başladı. Müzik sevgisi ve kaliteden ödün vermemesiyle tanınan Raymond Cooke tarafından kurulan markanın misyonu, sesi mümkün olduğunca az müdahaleyle dinleyicilerle buluşturmak. Akustik özgünlük ve yenilikçi mühendisliği birleştirerek ürettiği ürünlerle KEF, ilk günden itibaren sektöründe sesteki mükemmelliğin öncüsü konumunda. Teknoloji ve inovasyonu marka değerinin önemli bir parçası olarak gören KEF, ses alanında sayısız buluşa imza attı ve birçok markaya öncü oldu. KEF hoparlörleri son olarak 2021 yılında EISA ve What Hi-Fi? ödüllerine aday gösterildi ve “Yılın En İyi Ürünü” de dahil olmak üzere birçok kategoride ödül topladı.

 

 

 

Hegel

 

 

1988’de Bent Holter tarafından kurulan Hegel markası, Holter’in, “amplifikatörlerde kullanılan transistörün orijinal tasarımıyla geleneksel Hi-Fi sistemlerinin sorunlarını çözmesi” konulu bir tez yazmaya karar vermesiyle ortaya çıktı. Holter’in tezinin hedefinde sesteki bozulmanın ortadan kaldırılması vardı. Bugün, portföyünde; entegre, pre, power ve phono amplifikatörlerin yanı sıra CD çalarlar ve D/A dönüştürücüler de bulunan Hegel, tüm dünyada 54 farklı noktada müzik severler ile buluşmayı sürdürüyor. Hegel, SoundEngine teknolojisiyle başlayan inovasyon tutkusuyla birlikte, Hi-Fi dünyasını yeni teknolojilerle şekillendirmektedir.

 

 

 

Bircom

 

 

Bircom, müşterilerinin ihtiyaç ve amaçlarına ‘iyi teknoloji’ deneyimi ile kavuşmasını hedeflemektedir. 49 yıllık deneyimi ile ürün ve hizmeti birlikte sunan Bircom, güçlü organizasyon yapısı ile net, çözüm odaklı ve verimli şirket kültürünü merkezine koymaktadır. Bircom, ürün ve hizmetleriyle ekosistemine dahil ettiği müşterilerine satış öncesinde olduğu gibi sonrasında da tüm iletişim kanallarını açık tutarak kesintisiz çözümler üretmektedir. Firma, müzik ve ses tutkunları için tüketici elektroniğinin önde gelen isimleri Sennheiser, Bang Olufsen, Klipsch, KEF, NAD, Bluesound, Audioengine, Astell Kern ve Oehlbach gibi kulaklık, hoparlör, müzik çalar ve ses sistemlerinde teknoloji lideri olan markaları bünyesinde bulundurmaktadır.

 

Tamer Tekelioğlu

 

Cazkolik.com / 26 Eylül 2022, Pazartesi

 

 

(Altta) Radyo Cazkolik programcısı ve HiFi meraklısı Tunçel Gülsoy da katılımcılar arasındaydı. Ferit Odman ile birlikte.

 

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tamer Tekelioğlu

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.