Peribacalarında caz tınıları; Kapadokya Caz Günleri

Peribacalarında caz tınıları; Kapadokya Caz Günleri

Kapadokya Caz Günleri, Türkiye’nin en önemli doğal, kültürel ve turistik bölgelerinden Kapadokya’yı müzikle buluşturmak amacıyla 6-12 Aralık 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinliklerin ücretsiz olarak gerçekleşleceği organizasyonda Türkiye’nin usta caz müzisyenlerinin performanslarına yer verilecek.


Oyuncu İpek Erdem’in yolunun, bir dizi çekimi için Kapadokya’ya düşmesi ve organizatör Elif Kayaman’la tanışmasıyla başlayan macera, Türk cazının kaliteli örneklerini sunan, dünyaca tanınmış caz müzisyenlerimizin de katkılarıyla Kapadokya Caz Günleri’ne dönüştü.


Bölgenin tarihi değerlerini, kültürel ve sanatsal açıdan desteklemeyi amaçlayan etkinlikler bütününde, Erkan Oğur, Sibel Köse, Sarp Maden, Alper Yılmaz, Bilal Karaman ve Elif Çağlar başarılı müzisyenlerden oluşan ekipleriyle birlikte yer alıyor.


İpek Erdem ve Elif Kayaman tarafından Kozmik Müzik çatısı altında düzenlenen Kapadokya Caz Günleri kapsamında Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezi, Argos In Cappadoccia, Anatolian Houses, Saklı Han, Nevşehir Üniversitesi, Han Çırağan, Forum Kapadokya ve Ürgüp Kültür Merkezi’nde konser ve söyleşiler gerçekleştirilecek. Bu mekanlarda cazın farklı yorumları ve sunumlarıyla, yaşça büyük bir kitle kadar, gençlerin ve öğrencilerin de cazla tanışması, kültür/sanat etkinliklerine karşı farkındalığın ve ilginin artması hedefleniyor.


Kapadokya Caz Günleri, Kültür Bakanlığı, Nevşehir, Uçhisar ve Ürgüp Belediyeleri, Forum Kapadokya, Argeus Turizm ve daha birçok kuruluş tarafından destekleniyor.


Caz Günleri kapsamındaki tüm etkinlikler ücretsiz olacak ve belediyeler tarafından konser mekanlarına toplu ulaşım sağlanacak.

Kapadokya Caz Günleri’nin açılışı, 6 Aralık 2010 tarihinde Erkan Oğur’un Telvin konseriyle Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezi’nde 21:30’da gerçekleşecek.


Kapadokya Caz Festivali ekibi, Nevşehirlilere caz keyfi yaşatmak için gün sayıyor.


Cazkolik.com / 27 Kasım 2010, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.