Kerem Görsev Trio Bologna`nın tarihi meydanı Pizza Maggiore`de konser verdi

Kerem Görsev Trio Bologna`nın tarihi meydanı Pizza Maggiore`de konser verdi

Sonbaharın yüzünü göstermesiyle birlikte konser hareketlenmesine başlayan sanatçılarımızdan Kerem Görsev Ekim ayı boyunca sürecek konserler serisine başladı. 3 ve 4 Ekim`de Ankara`da, 11 Ekim`de İstanbul Kültür Üniversitesi`nde ve 14 Ekim`de Kanyon Alışveriş Merkezi`nde cazseverlerle buluşacak olan Görsev`e konserlerinde Hacettepe Senfoni Orkestrası eşliğinde ünlü şeflerimizden Erol Erdinç eşlik edecek. İkinci Ankara konserinde ise dünyaca ünlü flütistlerimizden Şefika Kutluer`de Görsev`le sahnede duo olarak çalacak.

 

 

Kerem Görsev Trio`dan İtalya`ya caz çıkarması

 

 

Bir önceki paragrafta Ekim ayında gerçekleşecek konserlerden sözettik ama bir de geçtiğimiz hafta, 27 Eylül akşamında gerçekleşen bir konser var ki ondan özel olarak söz etmemiz lazım. Kerem Görsev, Kağan Yıldız ve Ferit Odman İtalya`nın Bologna şehrinin dünyaca ünlü tarihi meydanında Turkishseramics firmasının desteği ve şef Erol Erdinç`in yönetimindeki Filarmonia Arturo Toscanini orkestrası eşliğinde meydanı tıklım tıklım dolduran müzikseverlere muhteşem bir konser verdi. Piazza Maggiore isimli tarihi meydanı dolduran müzikseverler konserin sonlarında atıştırmaya başlayan yağmura aldırmadan Görsev ve arkadaşlarıyla büyük orkestradan yansıyan harika melodileri yağmurun yarattığı romantik anlar eşliğinde dinlemeye devam etti.

 

Konserin bir diğer detayı da meydana kurulan dev sahne. Tam 3 günde konser için hazırlanan sahnede konser boyunca Görsev`in bestelerinden oluşan geniş bir repertuvar seslendirildi. Konser de ayrıca yine Görsev`in dört adet trio parçası da seslendirildi. Meydanı dolduran 1500 civarında müziksever Görsev ve arkadaşlarını tam 3 kez alkışlarla sahneye davet ederek onurlandırdı. Konserde seslendirilen Therapy ve November In St. Petersburg albümlerinin müzikleriyle tarihi meydanın yüzlerce yıllık dokusu muhteşem bir uyuma tanıklık etti.

 

Cazkolik.com / 01 Ekim 2012, Pazartesi

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.