Kerem Görsev Trio ve çellist Sedef Erçetin`in ünlü Jazz in Marciac festival konserine büyük ilgi...

Kerem Görsev Trio ve çellist Sedef Erçetin`in ünlü Jazz in Marciac festival konserine büyük ilgi...

Kerem Görsev Trio`nun çellist Sedef Erçetin ile birlikte Avrupa konserleri haberi hem caz çevrelerinde hem de okurlarımızda büyük ilgiyle karşılanmış, bir çok okurumuz da o sıralarda aynı yerlerde tatilde olacakları için konserleri yerinde izleyebilmek adına bizden detaylı bilgileri talep etmişlerdi.

Ağustos başında Avrupaya jazz seferine çıkan Görsev ve arkadaşları (basta Kağan Yıldız, davulda Ferit Odman ve çelloda Sedef Erçetin) chamber jazz formatlı konserlerini önce 3 Ağustos akşamı Dubrovnik Summer Fest.`te başarıyla verdikten ve ayrıca ekip olarak Dubrovnik`e hayran kaldıktan sonra daha çok merak edilen Marciac konserine sıra geldi.

Avrupanın en prestijli caz festivalleri arasında olan Marciac`ta her yıl dünyanın en iyi müzisyenleri ve projeleri alır. Bu yıl da programında Chick Corea, Al Jarreau, Michel Camilo & Chucho Valdes, Wynton Marsalis (artık her yıl geleneksel hale getirdi), Roy Hargrove, Ahmad Jamal gibi daha pek çok ismin birbiri ardına sahne aldığı Marciac`da Kerem Görsev Trio ve Sedef Erçetin 6 Ağustos Cumartesi gecesi konserlerini başarıyla gerçekleştirdiler.

Konsere ilgi gösteren Fransız cazseverlerin sahneden yayılan müziğe olan ilgisi konser sonunda doruğa çıktı ve müzisyenlere tam 3 kez bis yaptırdılar.

Konserin ardından müzik eleştirmenleri ve konser organizatörlerinin yoğun ilgi gösterdiği Görsev ve arkadaşlarına konserin müzikal yapısına ait beğenilerini ileten eleştirmenlerin ardından organizatörlerde bu konserlerin dünyadaki diğer festivallere yayılması için de çalışacaklarını belirttiler.

Cazkolik olarak biz de bu güzel başarının ardından Kerem`in nezdinde müzisyenlerimizi tebrik ediyor ve diğer uluslararası festival haberlerini de yapmayı bekliyoruz.

Cazkolik.com / 07 Ağustos 2011, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.