Kuzey Avrupa caz sounduyla Hint müziğini albümlerinde buluşturan üçlü ELP 6 Nisan akşamı Borusan`da.

Kuzey Avrupa caz sounduyla Hint müziğini albümlerinde buluşturan üçlü ELP 6 Nisan akşamı Borusan`da.

Dinlediğiniz müzik grubun ELP ismiyle çıkan ilk albümünden alınan "Blue / Le Bleu" isimli çalışmadır.


Borusan Müzik Evi`ndeki ELP konserini Cazkolik davetlisi olarak izleyecek 2 okurumuz Sn. ÖZLEM ASLAn ve Sn. CUMHUR KiPER`dir.


Kuzey cazı takipçilerinin yakından tanıdığı müzisyenler Philippe Ehinger (bas klarnet), François Lindemann (Fender Rhodes klavye) ve Raphael Pitteloud (tabla) bu kez ELP adı altında bir arada İstanbullu cazseverlerle buluşuyor. ELP konseri dinleyenlere sıradanlıktan uzak bir caz gecesi vaat ediyor.

Zaman zaman 70’li yılların popüler İngiliz progresif rock grubu Emerson, Lake & Palmer ile karıştırılan İsveçli caz üçlüsü, farklı stilleri bir araya getiriyor: Elektronika, Avrupa avangard cazı, Hint ragası ve oda müziği kıvamındaki nefesli tınılar birbirlerini, iç içe girmeden ağırlıyor.

Üç müzisyen Philippe Ehinger melodik müziğiyle bas klarnete yeni bir anlam katarken François Lindemann, akustik Chick Corea ile synthesizer ustası Thomas Lehn arası bir çizgide, tüm o efekt pedallarıyla Fender Rhodes ve analog elektronikleriyle sahnede devleşiyor. Raphael Pitteloud ise bildiğiniz kıpır kıpır perküsyonistlerin aksine, tablasına odaklanıp arada sırada tom veya zillerinden birine vurmayı tercih ediyor. Birbirinden bağımsız olarak bir anda ortaya çıkan ritmik, armonik ve melodik unsurlar, farkına bile varmadan bir araya gelerek dinleyiciyi şaşırtmayı başarıyor.

Tüm okurlarımız hem kampanyaya hem konsere davetlidir.

Cazkolik.com / 05 Nisan 2013, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.