Müzikte bir zirve; Mozarteum Üniversitesi’ni birincilikle kazanan ilk Türk

Müzikte bir zirve; Mozarteum Üniversitesi’ni birincilikle kazanan ilk Türk

Yeteneğiyle hayran bırakan, ulusal ve uluslararası yarışmalarda kazandığı derecelerle ülkenin gurur kaynaklarından İlyun Bürkev, büyük bir başarıya daha imza attı. Dünya çapında katılımın olduğu Mozarteum University of Salzburg Pre-College sınavında birinci oldu. Bürkev aynı zamanda dünyaca ünlü Prof. Pavel Gililov’un da kariyerindeki ilk Pre-College öğrencisi oldu.

 

 

Piyanoyla doğduğunda tanıştı

 

 

Tanıştığı günden itibaren de bütünleşti. 4 yaşında başladığı eğitimle girdiği birçok ulusal ve uluslararası yarışmada birincilikler kazanan Bürkev yeteneğine müzik sevgisi ve disiplinli çalışmayı da ekleyerek başarının anahtarını eline aldı.

 

 

Prof. Pavel Gililov’un kariyerinde bir ilk

 

 

Dünyanın dört yanından öğrencilerin öncelikle online kayıtla başvurduğu, içlerinden sadece 13 kişinin sınava davet edildiği ve sadece 2 kişinin kazandığı giriş sınavlarında İlyun Bürkev piyano, solfej, teori ve Almanca sınavlarını geçerek büyük bir başarı ile Mozerteum Pre College’a birincilikle kabul edildi.

 

Mozarteum University’nin yanında Musik Gymnasium okuluna da yüksek başarıyla kabul edilen İlyun Bürkev her iki okulda da eğitim hayatına Eylül ayı itibariyle başlayacak.

 

 

 

Gülsin Onay’ın veliahtı

 

 

Gülsin Onay’ın veliahtı olarak gördüğü Bürkev’in yetişmesinde dünya sahnelerinin ve ülkemizin harika piyanisti olan Gülsin Onay’ın, Prof. Burcu Aktaş Urgun’un, Prof Gereon Kleiner’ın ve Nail Yavuzoğlu’nun (Armoni Hocası) emekleri ve imzaları var.

 

Cazkolik.com / 04 Temmuz 2022, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.