Nardis Jazz Club`ın geleneksel "Genç Caz Vokal Yarışması" bu yıl sekizinci kez başlıyor...

Nardis Jazz Club`ın geleneksel "Genç Caz Vokal Yarışması" bu yıl sekizinci kez başlıyor...

Türkiye`nin yeni caz vokalistleri kazanma, keşfetme bakımından marka haline gelen tek yarışması bu yıl sekizinci kez düzenlenecek. Yıllardır NTV Radyo`nun da destek verdiği yarışma bu yıl da aynı şekilde düzenlenecek.

Nardis Genç Vokal Yarışması, Türkiye’nin her köşesinden caz müziğine gönül vermiş genç yeteneklerin uluslararası caz platformlarına taşınmasını hedefliyor. Nardis Genç Caz Vokal Yarışması, hem caz vokallerine sahnesini açıyor, hem de Türkiye’de caz müziğinin ve bilincinin gelişmesine katkı sağlıyor.

Başvurular ile ilgili notlar...

Yarışmaya başvurular başladı, son başvuru tarihinin 20 Şubat 2012 olduğunun özellikle altını çizelim. Yarışma finali canlı olarak 7 Mart 2012 tarihinde Nardis Jazz Club`da canlı olarak jüri önünde yapılacaktır. Katılımcıların 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamaları gereklidir.

Geçen yıllarda Nardis’in yarışmasına katılan genç yetenekler başarılarını, Avrupa ve ABD’nin saygın müzik okullarından eğitim bursu kazanarak ve çeşitli festivallerde önemli ödüller alarak pekiştirdi.

Nardis vokal yarışmasını düzenlemektik amaçlarını ise şöyle özetliyor;

"Genç Caz Vokal Yarışması’nın amacı, Türkiye`de amatör veya profesyonel olarak müzikle uğraşan genç vokalistlerin seslerini yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da duyurmalarına destek olmaktır. Ülkemizin renkli kimliğini sanatçılarıyla festivallerde yansıttığı gibi, genç yetenekler aracılığıyla yarışmalarda sergilemesine önem veriyoruz. Tüm sanat dallarında olduğu gibi müzikte de gerçek anlamda bir yarışmanın olmadığına inanıyoruz. Yarışmalarda derece alanlar bu işi en iyi yapanlar olmadığı gibi, diğerleri de kötü olarak nitelendirilemez. Ancak bazı durumlarda bir kişinin diğerlerini de temsil etmek üzere seçilmesi gerekir. Onun için NARDİS olarak bu organizasyona “yarışma” adını istemeyerek veriyoruz. Bu organizasyonun sonunda “birinci” seçilmeyecek, sadece Litvanya ve Estonya’daki benzer yarışmalara gidecek vokalistler seçilecektir. Bu nedenle 2. veya 3. gibi dereceler olmayacaktır. Bu yarışmada en başarılı bulunan vokalistler Estonya ve Litvanya’da yarışma hakkı ile birlikte bir kişi de Pulawy, Polonya’da Temmuz ayında yapılacak olan International Jazz Workshop’a katılma hakkı kazanacak, uygun bulunan bir diğer katılımcı da Nardis Jazz Club programında yer alıp konser verebilecektir.

Cazkolik notu: Yarışmaya katılmak isteyen adaylara şartnameyi tarafımızdan temin etmeniz mümkün, info@cazkolik.com adresine yazıp talep edebilirsiniz.

Cazkolik.com / 12 Ocak 2012, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.