Nardis`te modern cazın mini zirvesi Konser gecesinden fotoğraflar

Nardis`te modern cazın mini zirvesi Konser gecesinden fotoğraflar

Nisan müjdeleriyle beraber geldi. Türkiye caz ortamına son yıllarda yayınladıkları albümleriyle yaratıcılık ve canlılık getiren Ozan Musluoğlu ile Ferit Odman albümlerinde birlikte çaldığı dünyaca ünlü iki önemli isimle 19-20 Nisan iki gece iki özel peformans için Nardis Jazz Club`ünde aynı sahneyi paylaşacak.

 

Ozan Musluoğlu ilk albümü "Coincidence"in ardından iki yıl sonra daha büyük çıkışı 2011`de ikinci albümü "40th Day"i yayınladığı zaman gerçekleştirmişti. Ozan albümünde Nardis`te birlikte aynı sahneyi paylaşacağı Jeremy Pelt ve Danny Grissett ile beraber çalmıştı. Ferit Odman ise ilk albümü "Autumn in New York"da belki Pelt ve Grissett ile değil ama Terrell Stafford, Vincent Herring, Anthony Wonsey ve Peter Washington gibi oldukça güçlü isimlerle beraber çalmıştı. Odman`ın piyanist Danny Grissett ile yolları genç davulcunun geçen Kasım yayınladığı harikulade çalışması "To Tadd Dameron with Love Dameronia With Strings" albümünde kesişmişti. Hani, dünyanın en önemli caz dergisi Down Beat`in dört yıldız verdiği albüm ki Down Beat yıldız verme konusunda cimri bir dergi olmakla bilinir, beş yıldız verdiği nerdeyse görülmemiştir.

 

İşte, Türkiye`nin bu iki genç caz ustası Odman ve Musluoğlu dünya cazınının iki önemli ismi Jeremy Pelt ve Danny Grissett ile iki gece beraber çalmaya hazırlanıyor. Cazseverler için bir çeşit mini modern caz zirvesine hazır olun anlamına geliyor bu iki gece. Jeremy Pelt, iki yıllık suskunluğun ardından 2015 ve bu yıl daha yeni "Tales, Musigns and other Reveries" ile "Jiveculture" albümlerini yayınladı. Usta trompetçi "Jiveculture"da Ron Carter gibi bir efsane ismin yanında Bill Drummond ve Danny Grissett ile çalmış. Grissett ise albüm yayınlama konusunda sayı bakımından daha ağır tempolu görünebilir ama yine de ortalama 2-2,5 yılda bir albüm yayınlıyor. Özellikle bir çeşit gövde gösterisine benzeyen yeni bir çalışma yayınlandı; "The Power Quintet High Art" ismiyle Pelt ve Grissett`ye Peter Washington, Bill Stewart ve vibrafoncu Steve Nelson eşlik etmiş ki müziğini henüz duymadık ama heyecan verici olduğu kesin. Yakında kokusu çıkar.

 

Evet, haberin ana fikri 19 20 Nisan geceleri sakın kaçırmayın!

 

Cazkolik.com / 08 Nisan 2016, Cuma

 

 

 

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.