Noise_Media Art başlıyor! Nedir bu Noise_Media Art?

Noise_Media Art başlıyor! Nedir bu Noise_Media Art?

 

Türkiye'nin ilk medya sanatı odaklı uluslararası sanat fuarı Noise_Media Art 12-21 Ocak tarihleri arasında İstanbul'u teknoloji, sanat ve müzikle buluşturmaya hazırlanıyor

 

 

İlk kez gerçekleşecek Noise_Media Art Alan Kadıköy'de başlayacak.

 

Avangart elektronik müziğin önemli isimlerini ağırlayacak programda, konserlerin yanı sıra, İTÜ MİAM ile birlikte geliştirilen atölye ve konuşma programı 14 Ocak 2024 tarihine kadar gün boyu müzikseverleri ağırlayacak.

 

 

 

Ambient/drone müzikten, deneysel teknoya, elektronik dub'dan elektronik müziğe şekil vermiş proto electronicaya  birbirinden farklı alt türlerin önemli temsilcileri İstanbul'da buluşacak

 

 

12 Ocak'ta deneysel-dub teknonun yaratıcılarından Manchester'lı Andy Stott ilk setle açılışı yapacak. Aynı gece endüstriyel müzik, glitch techno gibi müziklerin ses örgülerini, gürültüleri dub, dance hall gibi Jamaika müzikleriyle sound system kültürü üzerinden birleştiren The Bug, nam-ı diğer Kevin Martin İngiltere'nin kıdemli MC'lerinden Flowdan ile sahne alıp Alan Kadıköy'ün duvarlarını büyük seslerle yıkayacak.

 

13 Ocakta, elektronik müziğin şekillenmesinde pay sahiplerinden deneysel Alman topluluğu Neu ve Harmonia kurucu üyesi Michael Rother'in yeni grubunun performansına tanık olacağız.

 

14 Ocak Pazar gecesi ise, ambient müziğin yaratıcılarından, minimal teknonun çıkışını ve yayılmasını üstlenen Kompakt şirketinin kurucusu, görsel sanatçı Wolfgang Voigt deneysel projesi Rückverzauberung'un canlı icrasına tanık olacağız.

 

 

Teknoloji-sanat ilişkisi üzerine çalışan öncü sanatçıları, galerileri, kurumları ve sanat profesyonellerini fuar formatında bir araya getirmeyi hedefleyen ve bu alanda dünyadaki sayılı organizasyonlardan birisi olan Noise_Media Art'a yalnızca davet edilen sanatçı ve galeriler katılabiliyor

 

 

İlk kez gerçekleşen bu fuarda baş küratörlük görevini medya sanatı alanının tanınmış küratörlerinden Dominique Moulon, yaratıcı direktörülüğünü Arda Yalkın, sanat direktörlüğünü Hande Şekerciler üstlendi.

 

Medya sanatının güçlü isimlerini temsil eden DAM, Kate Vass Gallery, Elektra, Julie Caredda gibi uluslararası galerilerin yanında Art On, Sanatorium, Pilot, Siyah Beyaz Galeri gibi Türkiye'nin önemli galerileri eserlerini sergileyecek.

 

Dünyadan ve Türkiye'den tanınmış galeri ve sanatçıları ağırlayacak olan Noise_Media Art fuar bölümü 18 Ocak 2024'te izleyiciyle buluşacak ve 21 Ocağa kadar 11.00-20.00 arası gezilebilecek.

 

Yakın tarihte restore edilen ve ilk defa bu etkinlikle İstanbullularla buluşacak olan eski Mal Müdürlüğü geleceğin Kadıköy Kent Müzesi'nde sergi programına eşlik eden eğitim ve konuşma programları da yer alacak. Katılımcılar, Kadıköy Kent Müzesi girişinde bulunan German Legend Lounge alanında Alman mutfağından lezzetler ve eşlikçiler ile serginin ve benzersiz deneyimin tadını çıkarabilecek.

 

Detaylı program için www.noise.ist ve @noiseofistanbul sosyal medya hesabı ziyaret edilebilir. Biletler Biletix, Biletino ve Bugece.co'da.

 

Noise_Media Art kapsamındaki tüm sergi, eğitim ve konuşma programları ücretsiz olarak gerçekleşecektir.

 

Noise_Media Art Mekanları:
Kadıköy Kent Müzesi
Alan Kadıköy
Yeldeğirmeni Kilisesi
Haliç Sanat/Fener Evleri

 

Cazkolik.com / 12 Ocak 2024, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.