On yaşındaki Türk piyanist kızımızdan uluslararası büyük başarı

On yaşındaki Türk piyanist kızımızdan uluslararası büyük başarı

 

On yaşındaki Elif Naz Ertuğrul Uluslararası Clara Schumann Piyano Yarışması'nda üçüncülük ödülü aldı: 10 yaşında toplam 12 ödül kazandı

 

 

Dünyanın en prestijli yarışmalarından Uluslararası Clara Schumann Piyano Yarışması'nda ülkemizi temsil eden Elif Naz Ertuğrul, büyük bir başarıya imza atarak üçüncü oldu.

 

10 yaşında 12 uluslararası yarışmadan ödül kazanan minik piyanistimizin en büyük hayali yurtdışında ülkemizi temsil ederek başarılara imza atan bir piyanist olmak.

 

Piyanonun en prestijli yarışmaları arasında kabul edilen Uluslararası Clara Schumann Piyano yarışması 8 Ocak 2024'te Belçika'da düzenlendi. Yarışmada üçüncülük ödülü alarak ülkemizi temsil eden Elif Naz Ertuğrul'un genç yaşına rağmen toplam 12 uluslararası ödülü bulunuyor.

 

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı Başkanı Prof. Eser Bilgeman'ın öğrencisi olan Elif Naz Ertuğrul, piyanoya 5,5 yaşında başladı. Koç Okulu 5.sınıf öğrencisi olan Elif Naz Ertuğrul günde 3,5 saat piyano çalıştığını bazen çalışmanın arttığını, hayatta en çok sevdiği şey olan piyanoya derslerinden arta kalan zamanının neredeyse tümünü ayırdığını söylüyor.

 

Devlet Sanatçısı Gülsin Onay ile ustalık çalışmaları yapan Elif Naz Ertuğrul ayrıca Avusturya'da Mozarteum Üniversitesi profesörlerinden ustalık dersleri aldı.

 

Elif Naz Ertuğrul daha önce, 2023 yılı Temmuz ayında Viyana'da düzenlenen Beethoven Piyano yarışmasında birinci olmuştu. Aynı zamanda beste çalışmaları olan Elif Naz'ın bestesi geçen yıl Nisan ayında Cemal Reşit Rey konser salonunda profesyonel müzisyenlerce seslendirilmişti.

 

Cazkolik.com / 24 Ocak 2024, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


A. Hamit Akın

  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.