Pandemi dönemi artan solo piyano kayıtlarına bir yeni albüm daha eklendi

Pandemi dönemi artan solo piyano kayıtlarına bir yeni albüm daha eklendi

Pandemi dönemi artan yalnızlık müzikte solo albümlere yöneldi. Piyano ağırlıklı solo albümlerin çokluğu kadar içerdiği müziklerin yalın, minimal ve karamsarlığa yakın duyguları da dikkat çekici.

 

Geçen sene "Late Night Circus" isimli single çalışma ile Sercan Debelec Quartet adıyla 8 parçadan oluşan "Delusions" isimli albümünü yayınlayan piyanist ve besteci Sercan Debelec'in 13 parçadan oluşan yeni solo piyano albümü "A Short Story" 17 Eylülde çıktı.

 

Dinleyicilerine kısa bir hikâye anlatmak için yola çıkan sanatçı hikâyesini şöyle özetliyor; "Hepimiz kendi hikayelerimizi yazıyoruz. İyisiyle, kötüsüyle bir yerden bir yere gidiyoruz. Peki zamanı gerçekten eşit aralıklara bölmek mümkün mü? Bence saatler doğru değil. Bu albümde sizi 20 dakikalık çok uzun bir yolculuğa davet ediyorum. İşte size kısacık ömürlerimizin, kocaman duygularına yolculuk bileti. Varış noktası: kendimiz."

 

Ankaralı genç sanatçı Debelec ayrıca hikâye bağlamında şu soruyu dinleyiciye yöneltiyor; 13 şarkıya sığan bu öyküde hangisi sizin hikâyeniz?

 

Genç sanatçı bu yıl ayrıca "Reborn" adında yine kendi dörtlüsüyle bir single çalışma daha yayınladı. Deniz Mahir Kartal, Kutay Öztürk ve Güneş Kortel gibi sanatçıların eşlik ettiği albüm Sercan Debelec'in "Luma" isimli single çalışmasından sonra yayınlanmıştı.

 

Cazkolik.com / 20 Eylül 2021, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.