"Quiet Nights"ı yeni çıkaran Krall, Rio sahillerinden DVD ile geldi.

"Quiet Nights"ı yeni çıkaran Krall, Rio sahillerinden DVD ile geldi.

çocuk yapılacak yıllar, verilecek son konserler aylar öncesinden bitirilir, çocuk ve sonrası dönem için ne kadar gerekir iyice hesaplanır, yeniden dönüş günleri baştan düşünülür, yeni parçalar ve albümün teması bu arada belinlenmiştir, "çok sevdiği latin müziğine bir dönüş yapmayı istemektedir sanatçımız..." evet, ironik yaklaşmak istedik, maalesef her şey böyle ya da benzeri şekilde yürüyor, insanlar doğallıklarını, kendiliklerindenliklerini kaybediyorlar, 'sistem' sizden alacağı şeylerin bittiğine kanaat getirene kadar...

İşin buraya kadar ki kısmı karamsarlık ve fazlaca dışardan bakış içeriyor olabilir, abartılı da bulabilirsiniz, haklısınız, biz elimizdeki gerçeğe dönelim, diyelim ki evinizde kendinizi mutlu hissettiğiniz müzikal ses ve görsel sisteminiz var, sizi mutlu edecek bir DVD'yi takıp iyi müzik dinlemek istiyorsunuz, işte aradığınız şey Mayıs başında çıkıyor.

Diana Krall, son albümü "Quiet Nights"ın çıkışının hemen ertesinde bir de Rio sahillerinden kuşkusuz ki muhteşem bir albümle geliyor. İşte en baştan bu yüzden geldi mi bir kaç koldan geliyor diyoruz.

Albüm, dediğimiz gibi henüz raflara düşmedi ama on günü bulmaz. Diana Krall'un sesinden -ve görüntüsünden- etkilenmemek mümkün değil, iyi ses tanımının sınırlarını kendine göre genişletmesini ve bu tanımın içine karanlık bir erotizm sokmasını çok iyi bilen biri o. Biraz David Lynch filmi karakteri gibi tahrik edici sesiyle Rio sahillerinde seslendirdiği caz standartlarını bossa nova ritimleriyle süslemesi, bir de dudaklarının kenarına izleyeni küçümseyen gülümsemeler kondurması... Daha ne istiyorsunuz? Çıkar çıkmaz alın!

cazkolik.com / 25 Nisan 2009, Cumartesi


BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.