Saykodelik rock grubu Altın Gün'den depremzedelere destek

Saykodelik rock grubu Altın Gün'den depremzedelere destek

Saykodelik rock grubu Altın Gün ay başında yayınladığı Aşık Veysel klasiği “Güzelliğin On Para Etmez” single çalışmasından elde edilecek gelirini 6 Şubat depreminin yaralarını sarılmak üzere bağışlama kararı aldı.

 

Hollandalı ve Türk müzisyenlerden oluşan Altın Gün Amsterdam'lı basçı Jasper Verhuls tarafından kuruldu. Ağırlıklı Avrupa ve arada Türkiye'de de konserler veren topluluk geçen Perşembe günü Paradiso Amsterdam’da Türkiye ve Suriye’de yaşanan deprem felaketine katkı sağlamak amacıyla yardım konseri düzenledi ve gecede elde edilen gelirin tümünü deprem bölgesindeki tıbbi yardım, yemek ve barınma ihtiyaçlarının giderilmesine destek olabilmek amacıyla yerel yardım kuruluşlarına bağışladılar.

 

Altın Gün grubun kurucusu Jasper Verhulst'un yanında Ben Rider, Daniel Smienk, Erdinç Ecevit yıldız, Merve başdemir, Gino Groeneveld ve Chris Bruining isimli müzislerle sahne alıyor. Topluluk "ON" (2018), "Gece" (2019), "Yol" (2021) ve "Âlem" (2021) isimli albümlerini ve "Goca Dünya / Kırşehir'in Gülleri" (2017), "Tatlı Dile Güler Yüze / Hababam" (2018), "Cemalim / Vay Dünya" (2018), "Süpürgesi Yoncadan" (2019), "Gelin Halayı / Dıv Dıv" (2019), "Ordunun Dereleri / Bir Of Çeksem" (2020), "Yüce Dağ Başında" (2021), "Kara Toprak" (2021), "Kısasa Kısas / Erkilet Güzeli" (2021), "Badı Sabah Olmadan / Cips Kola Kilit" (2022) isimli single çalışmalarını yayınladı. Topluluğun albümleri sık sık Transglobal World Music albümleri dünya listesinde üst sıralara kadar tırmanma başarısı gösteriyor.

 

Cazkolik.com / 22 Şubat 2023, Çarşamba

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.